Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A bölcsesség fog növekedése...

A bölcsesség fog növekedése kisugározhat a többi fogra, esetleg az ínyre?

Figyelt kérdés

Pár hete észrevettem, hogy bal oldalon felül kinőtt a bölcsességfogam koronájának egy része. Néha reggelente éreztem pici nyomást, de semmi komoly. Gondolom ez a növésétől lehetett. Aztán pár napja érzem a mellette lévő 3 fogamat, és talán az ínyemet is. Rágni sem tudom velük nagyon. Ez vajon ettől lehet? Esetleg lehet mástól? Mert 3 napja viszont antibiotikumot szedek (DOXYCYCLIN), lehet, hogy a gyógyszer mellékhatása?

A válaszokat előre is köszönöm! :)


2013. jan. 28. 21:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Inkább a bölcsesség fog "áldásos" hatása. Van akinek szájzárat is okozott pár napig, annyira fájt.

Nekem a fülembe sugárzó fájdalmat okozott.

A Doxycyclinnek nincs ilyen hatása, sőt ha van egy kis gyulladás azt is megfogja.

2013. jan. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Azt megkérdezhetem, hogy Neked meddig tartottak ezek a "kellemes" tünetek?
2013. jan. 28. 22:01
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálam valahogy több fázisban jött. Kijött egy kicsit / kb 3 héten át/, aztán megállt vagy 2 hónapra aztán újra kezdte. Na ez volt a fülfájós szakasz. Ez is több hétig tartott. Ne úgy gondold, hogy állandóan fájt a fülem, hanem ilyen hírtelen belenyilamlós fájdalmak jöttek, főleg rágástól. Az előtte lévő fogam nekem is fájt, az végig. Valamint az alsó állkapcsom felszálló szára fölötti izmom az arcomon ,mintha bemerevedett volna, napokig kemény volt. Nekem csak bal alsó bölcsesség fogam van, a többi hiányzik / hál Istennek !/, még fog csírája sincs, megröntgeneztük és nincs rajta. Én örülök neki, nem hiányoznak :))
2013. jan. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Huhh, hát akkor nem nagyon irigyellek! :D Akkor nagyon örülnék, ha "csak" ennyivel megúsznám. :D

Még egyszer köszönöm a válaszod! :)

2013. jan. 28. 22:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is úgy történt, ahogyan a 91%-os válaszolónak. Néhány napig elég kellemetlen volt, aztán hetekig vagy akár hónapokig nem okozott semmilyen panaszt.
2013. jan. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Hasonlóképp jártam az egyikkel mint a 3as válaszoló, sikerült egy szép kis szájzárat is kapni, konkrétan a szívószálat alig tudtam bekapni, nem tudtam kinyitni a szám. Ráadásul volt hogy fájt egy hétig, fogdoki leecsetelne, utat is metszett neki hogy tudjon nőni, elmúlt majd fél évre rá rákezdtett újra.. undorító egy dolog ez a bölcsességfogasdi..
2013. jan. 30. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!