Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire normális, hogy...

Mennyire normális, hogy foghúzás után gyökér -, vagy fogdarab marad az ínyben?

Figyelt kérdés
3 fogamat húzott ki egy sztks szájsebész, és abból az egyik fogam nagyon begyulladt utána, magánorvosnak kellett helyrehoznia. A másik fogam amit novemberben húzott ki, ma észrevettem hogy egy kis darab van az ínyemben. Ugyanennél a fogamnál decemberben is ki kellett szedni egy egész nagy gyökérdarabot! Ez mennyire normális?
2013. febr. 1. 17:00
 1/6 poiu ***** válasza:
Semennyire, ki kellett volna pucolnia.
2013. febr. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sztks húzta és magándoki szedte ki a maradékot, ezek szerint nem alaposan!
2013. febr. 1. 17:10
 3/6 anonim ***** válasza:
Sokszor hónapok múlva ilyen csont darabok / sequester / jönnek ki, mert a gyulladás miatt a roncsolódott a fogmeder. A beavatkozáskor ez sérülhet és letörik majd elhal. A szervezet pedig megszabadul tőle, fokozatosan kerül felfelé a íny szabad része felé. Nem, hogy ez van nálad is. Nekem ilyen volt, a nyelvemmel éreztem meg , hogy mikor került a felszínre.
2013. febr. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 poiu ***** válasza:
#3-nak igaza van, de egy nagy gyökérdarab az gyökérség. Ha "egy kis darab" van az ínyedben az vszínűleg nem okoz gondot.
2013. febr. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ez most kisebb mint a múltkor! Amikor a nagy lett kiszedve, még a doki is csodálkozott, hogy hogy lehet ekkorát bent hagyni, még meg is jegyezte hogy elég barbárul lett kihúzva!


Köszönöm a válaszokat, kedden amúgy is megyek dokihoz (egy másikhoz), majd mondom neki hogy szedje ki!

2013. febr. 1. 18:28
 6/6 anonim ***** válasza:
Atyaisten, milyen hentesek vannak
2014. jún. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!