Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Sajnos rossz fogazatot örökölt...

Sajnos rossz fogazatot örököltem, s a gondos ápolás ellenére néhány évente új hidakat kell csináltatnom. Mivel az állam ebben nem térít, rendszeresen több-százezer Ft a kiadásom. Hogy lehet ezt ma kigazdálkodni? Ismerős?

Figyelt kérdés

2013. febr. 21. 10:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen,nekem tavaly közel negyed millát kellett költeni 2 hiányzó fog implantátumos pótlására,a hidakat még szerencsére megúsztam.Meg egy csomó fogamat is fizetősen kelett betömetni/újratömetni,egyet gyökérkezeltetni,úgyhogy megértem,nekem is bosszantó volt,hogy ennyibe kerül,de nem akartam 30 évesen elhanyagolt fogazatú lenni.Kigazdálkodni tényleg nehéz,spórolt pénz és hitelkártya is kelett hozzá:)
2013. febr. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem a fogaim rosszak, hanem a fogágyam, én is többet költök rá, mint pl. fodrászra vagy ruhára. :( Elkeserítő, nem csak pénzügyileg, hanem a sok műtét, szenvedés. Nem lehet kigazdálkodni, ezért is látni annyi fogatlan embert itthon.
2013. febr. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Engem az háborít fel legjobban, hogy a fogorvosok mondjuk egy 12 tagú hidat 12x megfizettetnek teljes áron, akkor is, ha pl.5 fogat kell átcsiszolniuk és lenyomatot venni. Van egy gyerekkori fogtechnikus barátom, aki elmondta,ők a fogorvosoktól porcelán foganként mintegy 5-9 ezer Ft-ot kapnak, attól függően hogy az ország melyik sarkáról van szó. Az összes többi a fogorvosé. Azt tartanám korrektnek, ha a fogorvos munkadíja az elvégzett munkát tükrözné és nem a kaszálásról szólna. Tudom, mindennek megvan az ára, de ez így igazán nem OK. Az állam meg csak nézi, hogy az emberek fog nélkül járnak.

Pesten, vagy környékén egy fogért elkérnek 25-40 ezer Ft-ot,ezért kénytelen vagyok a testvéremékhez 200 km-re elutazni, mert itt csak 13000.-Ft-ot fizetek egy porcelán fogért. És az sem jó magyarázat, hogy nyugaton ez lényegesen drágább. Azok árak is valóban arcátlanok.De mi itt élünk, és annyit keresünk, amennyit. Mások hogyan vélekednek erről?

2013. febr. 23. 09:43
 4/4 anonim ***** válasza:

Oldalakat írhatnék a kálváriámról.

Lehajtott fejjel kérdezgettem a digi röntgent nézegetve a doktornővel magánba.Hogy szeretem az édességet,biztos nem mostam rendesen,meg én tehetek róla.

Mind a 13fém kerámia koronám alágócosodott.

Milyen érdekes a vele átellenbe levő fogaim erodálódtak.

Azok a fogaim felső 1-1 és az alsó 3-2-1-1-2-3 semmi bajuk,amiket nem kezeltek!

A többi vagy csonkig tört vagy koronás,vagy kihúzott.

Kérdezte a dokinő dohányoztam e?Mondtam soha.

A szüleimnek sokat húztak meg kivehető.

Akkor örökölt parodontózis.

De biztos én tehetek róla.Mondta felejtsem el,ez csak rosszabb lesz.

Mondtam költhetek rá,kezelések?Persze lehet.

Így fogok megdögleni.

Apám nagybátjának aki 67éves mindig erős fogai voltak.

Most akasztottak le széphazánkban 2,6mill forintot 5fogért azért mert amerikából jár ide és még nem fejezték be.

2020. márc. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!