Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Folyamatosan ráharapok a...

Folyamatosan ráharapok a számra. Fogászati probléma, vagy veleszületett bénaság, vagy mi?

Figyelt kérdés

Mióta az eszemet tudom, folyamatosan elharapom a szám, van hogy egy evésnél többször is. Pedig nem eszem gyorsan, vigyázok, óvatosan rágok, nálam ez mégis állandó gond.


Beszélgettem másokkal és szerintük valami gnóm szám, vagy defektes fogsorom lehet, mert ez nem normális, hogy mindig elharapom belül a szám.

A rágófogak környékén történik általában.


Létezik ilyen fogászati probléma, hogy valakinek rosszul állnak a fogai? Vagy ez valami genetikai bénaság?

Tök sovány vagyok pont emiatt, mert nagyon óvatosan és lassan, kis falatokban eszek, hogy ne harapjam el a szám. De így is elharapom, és csupa seb, ami miatt még nehezebb enni.

Sokszor megunom az evést, vagy sírógörcsöt kapok amikor ötödjére harapok rá a számra és inkább nem eszem.


Van még valaki így? Vagy én vagyok csak ilyen defektes?


A fogorvos annyit mondott, hogy egyek óvatosabban. De ennél lassabban enni nem lehet. :(



2013. márc. 2. 16:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is ráharapok, de nekem fogszabályozóm van és most elég idétlenül állnak hátul a fogaim.

Egyébként nem, nem normális, milyen dokinál voltál, megnézte rendesen a harapásod?

2013. márc. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet fogászati probléma, lehet állkapocs-probléma és lehet (nagyfokú és elfojtott) pszichés feszültség mögötte.
2013. márc. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Na, erre a pszichés dologra nem is gondoltam. Végülis nálam az is lehet.


Normál fogorvosnál voltam, csak belenézett a számba, és azt mondta teljesen normálisak a fogaim.

2013. márc. 3. 11:09
 4/4 Keller Jánosné válasza:
Lehet több fogorvost is fel kéne keresned,esetleg más orvost is megkérdezni,mi a véleményük.
2013. márc. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!