Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tudtok ajánlani a Mária utcai...

Tudtok ajánlani a Mária utcai szájsebészeten orvost, akihez mehetek a bölcsességfogaim kiműtése céljából?

Figyelt kérdés

Ha valaki ismer valamilyen jó orvost a Mária utcai szájsebészeten, kérem írjon, hogy én is őhozzá kérhessem magamat, hogy őhozzá kerüljek.

Köszönöm.



2013. márc. 3. 19:58
 1/9 A kérdező kommentje:
még azért várnék válaszokat:)
2013. márc. 6. 13:45
 2/9 anonim válasza:
Nem ugrik be a vezetékneve, de én egy Csilla nevű dr.-nő vagy orvostanhallgatóhoz kerültem és ő igen ügyes és kedves volt.
2013. márc. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

jaj, nagyon köszönöm, végre valaki válaszolt.

köszönöm!

2013. márc. 9. 16:33
 4/9 A kérdező kommentje:
ha valaki még tud valakit, kérem azért írjon, mert lehet, hogy amikor odamegyek, nem lesz minden orvos ott pont akkor.
2013. márc. 11. 00:01
 5/9 anonim ***** válasza:
szia! Nekem idén 2013-ban (jan.) szedték ki ott. semmi gond nem volt, az orvosom nagyon kedves volt (meg is lepődtem mert az sztk-ra, kórházakra ez nem vonatkozik.). semmi szövődmény, gond nem volt. Dr. Marton Ritához mész ha rám hallgatsz :)
2013. márc. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
hívd őket fel, hogy mikor van bent a Marton doktornő. megkeresem a számot és a melléket : 06/1 2660-457 és a 55888-as mellék. amikor én voltam akkor csütörtökön és pénteken volt bent mert magánba van a többi napon de szerintem érdemes előre tájékozódni mert lehet h azóta változott
2013. márc. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
voltál már?
2013. márc. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis update azoknak, akik hozzám hasonlóan mostanában találnak ide.


Én ma voltam a szájsebészeten, az 5-ös válaszolónak hála Marton Ritához mentem, aki nagyon kedves volt velem, megvizsgált, de azt is elmondta, hogy mivel ő már nem igazán dolgozik a Mária utcai klinikán, ezért javasolni fog egy kollégát. Amikor félig viccesen megjegyeztem, hogy jó kollégát válasszon ám, akkor mosolyogva mondta, hogy jó kollégát fog választani, de egyébként itt bárkihez is kerülök, szerinte jó kezekben vagyok.


Dr. Vingender Szonjához kerültem, egy nagyon kedves, fiatal doktornőhöz. 24-ére írtak ki műtétre, utána beszámolok a tapasztalataimról.

2013. jún. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló vagyok, ahogy ígértem, írom a tapasztalataimat azoknak, akik most vagy később tévednek ide.


Két és fél hónap alatt két bölcsességfog-műtéten estem át, mindkettőt dr. Vingender Szonja végezte. A tapasztalatom az, hogy lelkiismeretes sebész, nagyon figyel a higiéniára, fájdalmat nagyon ritkán éreztem, leginkább csak az első varratszedés volt vészes, amikor az ínyem gyulladt volt, de a második varratszedésem például zökkenőmentes volt. A műtétek rendben zajlottak, a doktornő inkább óvatos, mint túl merész, és nem jön zavarba, ha egy tapasztaltabb kollégától segítséget kell kérni, akár műtét közben. Egy ponton inkább átadta a fúrást egy másik doktornőnek, ami szerintem pozitívum, sokkal lelkiismeretesebb megoldás ez, mint büszkeségből csakazértis végigcsinálni egyedül, szóval ezért extra riszpekt jár. :)


Negatívumként azt tudom említeni, hogy a doktornő nem kimondottan beszédes. Keveset magyaráz, és nem feltétlenül vágja le, ha bizonyos aggályaid esetén érdemes volna egy kimerítő tájékoztatást adnia azzal kapcsolatban, amit csinál, és azzal kapcsolatban, ami a jövőben várható. Magától nem sokat mond a kétmondatos rutintájékoztatásokon túl, mindig kérdeznem kellett, és mindig egy kicsit bután éreztem magam, amikor próbáltam kicsit hosszabb távon látni, hogy mi fog történni a fogaimmal vagy az állkapcsommal, miután az utóbbinak a működése eléggé megváltozott az utóbbi hónapokban. Azt is éreztem, hogy sokszor nem tudja műtét előtt, hogy nekem most hány fogamat szedte már ki, most melyiket fogja, az hogyan fekszik, stb. Alapvetően mintha nem követné a dolgok hosszútávú vonatkozásait, csak az épp elvégzendő feladatra koncentrál.


Összegezve: Ha egy-egy jól kivitelezett sebészeti beavatkozás a cél, mindenképp javasolható a doktornő, ügyes keze van és nagyon törődik azzal, hogy ne okozzon fájdalmat és későbbi szövődményeket. Ha szeretnél olyan orvost, aki sokat beszél (értsd: folyamatosan tájékoztat, elmagyaráz mindent) és aki folyamatában követi a veled történteket, akkor valaki mással jobban jársz. Az utóbbi a jövőben persze változhat. :)

2013. aug. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!