Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van itt olyan, aki fluormentes...

Van itt olyan, aki fluormentes fogkrémet használ huzamosabb ideje?

Figyelt kérdés
Mik a tapasztalatok? Azt olvastam erről, hogy a fogkrémnek pont a fluortartalma a lényeges, ami gátolja a szuvasodást, amúgy üres fogkefével is tisztíthatnánk a fogainkat. De akkor minek gyártanak fluormenteset? Tudom, hogy vannak ezek az összeesküvés elméletek. De van, akinek tényleg romlottak a fogai azóta, amióta fluormentes fogkrémet használ? Egyébként a fluor az kívülről be tud épülni a fogba? Nem jobb, ha belülről vesszük magunkhoz? (Pl az ivóvizet is ezért fluorozzák.)

2013. márc. 4. 14:10
 1/4 anonim ***** válasza:
64%

én igen, sőt a családom is, és senkinek semmi baja a fogainak...kicsit olvass utána, hogy mit tesz a szervezettel a fluor...meg még akkor benne van az SLS, ami a fogkrém habzásáért felelős, és egyértelműen méreg....mi hab nélkül is tudunk fogat mosni, sőt, mosakodószert sem használunk olyant, amiben van...

szóval nem lett semmi bajunk tőle :D

2013. márc. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
nekem is fluormenteset kell használnom, mert a flurosra allergiás vagyok :) semmi hátrányát nem tapasztaltam, a borzalmas ízén kivül (parodontax)
2013. márc. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Valentinius válasza:
30%
A fluor egy felesleges méreg. Elég, ha minden este meg mosod a fogad étkezési szódabikarbónával. Az egyáltalán nem árt, sőt az sem baj, ha véletlenül lenyeled. Elég egy kis kávéskanálnyit a fogkefére szórnod.
2015. márc. 30. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A szódabikarbóna szépen felszántja a fogad felszínét, lehet hogy szebb mosás után, de néhány hónap múlva sokkal jobban fogköves lesz és ne lepődj meg ha több lesz szuvas.

Akkor már valamilyen fogport próbálj ki.

2016. márc. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!