Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kieshetnek a fogaim :S?

Kieshetnek a fogaim :S?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy az alsó fogsorom egy kicsit kusza és a fogorvos ma mondta nekem, ha nem hozom helyre elsorvadhat az ínyem és elromolhatnak majd kieshetnek a fogaim. 21 éves vagyok és hát nagyon félek ettől... Kivehető fogszabályzó segítene valamennyit ha sokat hordanám? Állandóra sajnos nincs keret (200ezer körül van) de nagyon nem szeretném, hogy pár éven belül fogatlan legyek. Tippek, tanácsok? Köszi előre is!:)
2013. márc. 27. 23:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát, nekem normálisak a fogaim néha viszont így is begyullad az ínyem. Lehet nálad már valami kezdődik. Vagy kérdezz rá, hogy neme tud erre javasolni valamit vagy menj át másik dokihoz. Én még nem hallottam, hogy akinek csúnyán, össze vissza állnának a fogai annak ilyet mondtak volna. Tény, hogy jobb ha normálisan állnak már csak a terhelés vagy mi szempontjából is. Mennyire kuszák? Csak az alsók? Valamiért olyan pénzkiszedésnek tűnik, de ne érts félre. Csak erről korábban miért nem szólt akkor egy fokdoki sem?
2013. márc. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nekem is annak hangzik! Hát nem tudom, szerintem megcsináltatom mert tényleg kusza, és zavar.. Viszont ettől most kicsit beparáztam, hogy elsorvadhat az íny. De már láttam felnőtt embert akinek hasonló és mégis megvolt neki...
2013. márc. 27. 23:27
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem tudsz átmenni máshova? Ok, hogy megcsináltatod, csak jobb úgy de ne egy ilyennel vegyenek már rá. Pl. a szüleimnek normális, rendes foksoruk volt és mégis kihullottak a fogaik ínysorvadás miatt. Sokaknál a csoda sem segít ha ez előjön, csak hogy rögzítgetik amíg tudják. Meg próbálják megelőzni. Vannak ilyen öblögetők rá. meg ugyebár a rendes fogmosás. Ez a doki csinálná amúgy? Valami magánorvos?
2013. márc. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Elmegyek máshova szerintem.. 35 ezerért vállalja, plusz 2 ezer havonta csak az, hogy megfeszíti.
2013. márc. 27. 23:44
 5/8 anonim ***** válasza:
Azért lehetséges,amit az orvos mondott,mert ahol a fogaid jobban egymáshoz "feszülnek" nem tudod rendesen tisztítani.Márpedig az ínysorvadás alapja a gyulladt fogíny,amit az okoz,h az ilyen részeken felszaporodnak a baktériumok.A kivehető fogszabályzóról kérdezd meg az orvost.
2013. márc. 28. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Pedig rendesem mosom a fogam és szájvizet is használok..:S
2013. márc. 28. 11:08
 7/8 anonim ***** válasza:

használj fogselymet is, az ínynek meg nagyon jó a Lacalut aktív és az Aronal fogkrém is.

Nekem terhesség alatt végig be volt gyulladva a fogínyem, enni is alig tudtam, a fogorvos vállat vont, hogy ezzel nem tud mit csinálni, hónapokig fennállhat ez a helyzet. Lacalut aktív pár nap alatt rendbe hozta. Szerintem semmi baj a kuszasággal, csak jobban kell vigyázni a tisztasággal.

Ha meg tényleg borzasztó a helyzet, kérj részletfizetési lehetőséget a fogorvostól, hátha lehetséges.

2013. márc. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Rendezzék a fogaidat és ahogy már írták használj fogselymet, meg fogsz lepődni mit szed ki a fogak közül annak ellenére,h rendesen mosod.
2013. márc. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!