Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi a legjobb a gyulladt fog...

Mi a legjobb a gyulladt fog enyhítésére?

Figyelt kérdés
Négy gyökerem van letörött foggal (rossz tömés miatt). Eddig nem volt vele bajom, de most fél hete rohadtul el kezdett fájni, és már ott tartok, hogy mind a felső és alsó ínyem be van gyulladva, iszonyatosan fáj, enni, inni, nyelni alig bírok. Műteni kéne, de még nem kaptam időpontot, viszont addig rohadtul nehezek a mindennapok, hogy megpusztulok a fájdalomtól. Segítsetek!

2013. ápr. 24. 15:44
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Gyógyszert nem kaptál? Ha gyulladtak, akkor műtét előtt szoktak adni antibiotikumot, az pár nap alatt leviszi a gyulladást és nem fog fájni egy ideig.
2013. ápr. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem kaptam. A fájdalomcsillapító (Saridon, Cathaflan, Algopyrin) nem hat.
2013. ápr. 24. 15:53
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
chlorhexamed szájöblögető: [link]
2013. ápr. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
menj magánfogorvoshoz.. meg kell menenteni, gyökértöméssel és addig erős gyulladásgátlót szoktak adni, nem is értem, miért nem kaptál..
2013. ápr. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem hat, gyulladt fogakra még a legerősebb fájdalomcsillapító is csak 1-2 óráig jó, annyit viszont nem szabad szedni, öblögetők sem hatnak már ilyenkor, menj el fogorvoshoz, kérj időpontot és gyulladáscsökkentőt.
2013. ápr. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!