Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 14-16 rossz fog a szájban...

14-16 rossz fog a szájban milyen rövid illetve hosszú távú betegségeket okoz?

Figyelt kérdés

erre a kérdésemre szeretnék választ kapni, hogy kb 14-16 rossz fog, letöredezett lyukas illetve inybe beletört fog milyen szervi bajokat okozhat egy emberi szervezetben? Rövid illetve hosszú távon.

köszönöm szépen előre is a válaszaitokat


2009. szept. 30. 22:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%

Hát ha nem kezelik, akkor rövidtávon gyulladást és fogvesztést, hosszútávon agyhártyagyulladást és halált, vérmérgezést is.

Igazából a kezeletlen fog előbb-utóbb mindenképpen begyullad és ebből következik, hogy előbb-utóbb vérmérgezést is mindenképpen okozhat.

2009. szept. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%
Jó kérdés. Nekem is jópár rossz fogam van, már egy ideje, pedig mostam rendesen, de ez van. szerencsére olyan helyeken vannak, hogy nem látszanak. Na lényeg, hogy kutya bajom nincs. Se szervi, se semmilyen :)
2009. szept. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Elég nehéz lenne felsorolni, de néhányat megpróbálok. Emésztési problémák az elégtelen rágás miatt. Szívproblémák /akár szívinfarktus is!/, hiszen a plakkok lerakódnak a véráramban. Gyalladások, aknék a szájban. Fogkövesedés. Szájrák. Rossz lehellet. Ingyulladás. Csonthártyagyulladás. És még azok, amiket utólag vezetnek vissza a rossz, hiányos fogazatra.
2009. szept. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szövődményként elég gyakori az ízületi gyulladás is.
2009. szept. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

és pl. ami halálos lehet vagy rákot okozhat honnan tudom meg h amikor megcsináltatom a fogaimat előtte nem következet be valamilyen lappangó folyamat?

sajnos annyi a baj hoyg ezeket a fogakat ki kell huzgáltatni és ezektől félek nagyon, igy elmenni sem merek de ezek után.......................... meggondolom,hogy érdemes-e szórakoznom a félelmemmel.

Tudnátok irni valamit az érzéstelenitővel kapcsolatban, hogy kezelés közben mit érzek? Itt csak a huzásokra gondolok.Nagyon fájdalmas? Fogaim nem fájnak egyaltelán.Csak rondák és undoritóak hogy nincs a számban jóformán fog.Elől sem valami szép látvány :S

2009. szept. 30. 23:00
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Van már olyan fogászat, ahol altatásban végeznek kezeléseket. Nem olcsó, de ha ennyire nem tud az ember önuralmat gyakorolni, akkor mindenképpen megéri gyűjteni rá! Én ki fogom próbálni, mert hasonlóképpen beszari vagyok.
2009. szept. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ha ez megnyugtat, egyszerre csak max 3 fogat húznak ki.

Amúgy ha valami bajod lenne már, azt észrevennék, ettől nem kell félned.

2009. szept. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Gyomorfekélytől a szívizomgyulladásig bármit. De begyulladhat az álkapocs-csont is, és akkor mindet ki kell szedni, a jókat is, és még úgy is félévig gyógyul. Nálunk egy 18 éves lány járt így. Egyetlen lyukas fog is okozott féléves lábfájást (szobafestőnek!) táppénzre kellett mennie!
2009. szept. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A húzás nem fáj, ha nem gyulladt a fog, csak feszít. nembiztos, hogy ki kell húzni, egy gyökérre is ráépítenek pótlást.Menj nyugodtan, a mai fogászat nagyon emberbarát, egyáltalán nem olyan mint húsz éve volt!

Amit meg lehet menteni, azt mentse mag! Az injekció, amivel érzéstelenít ,nem fáj, csak ha sok a gyógyszer, az feszíti a z ínyed! Ha nagyon félsz, szólj! akkor lefújja Lidokainnal az ínyed. Ideje rendbehozatnod Őket!

A hajadat is 30 évente nyíratod?

Ne szégyeld magad az orvos előtt, sok ilyen van, mint te.

2009. szept. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A nyáron csináltattam meg az összes fogam. Egyet véstek, egyet pedig húztak. Több fogam csiszolták a korona miatt. Semmi fájdalmat nem éreztem a kezelések alatt.

Utófájdalmaim voltak, nem kicsik, de tudod mit? Százszor nekiállnék újra, (holott közben mondtam, hogy soha többet) mert tudom milyen, ha kapsz egy állkapocscsontgyulladást, és sokkal-sokkal jobban tud fájni egy begyulladt fog, mint egy olyan, ami pillanatnyilag panaszmentes.

Én vigyáztam a fogaimra világ életemben, de az egyéb betegségek miatt szedett gyógyszerektől folyamatosan romlottak.

Most itt vagyok tökéletes és egészséges fogsorral, és igenis megérte az a 4 hét az életemből. Menj el, és csináltasd meg. Keress egy jó orvost, kérdezz körben az ismerőseid közt, nyugodtan keress fel többet is, ha az elsőben nem bízol meg, kérj teljes állapotfelmérést, és ott megmondják mire számíts. Ne adj esélyt az életed megrövidítésére ilyenek miatt. Ki lehet bírni. Én mondom, pedig lány vagyok. :)

20/L

2009. szept. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!