Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lehet, hogy a röntgen nem...

Lehet, hogy a röntgen nem mutatja ki a gyulladást? Gyökérkezelt fogam elkezdett nagyon fájni, de a röntgen nem mutatott semmi olyat, ami miatt fájna. Valószínű, hogy gyulladás miatt fáj. Illetve mi miatt fájhat még?

Figyelt kérdés

2013. máj. 20. 06:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Na elmesélem én hogyan jártam:

Februárban elkezdett fájni a fogam, de úgy, hogy azt hittem megőrülök. Elmentem fogorvoshoz, de a panoráma rtg nem mutatott ki semmit, azt mondta, hogy lehet, hogy kis ételmaradék ment be az ínyem és a fogam közé (ahol fogselymezünk, az a rész). Mondta, hogy mossam meg alaposan.


Másnapra úgy medagadt, hogy el kellett mennem maszek orvoshoz. Írt fel valami lórúgás erős Augmentint, attól valamennyire leapadt, de egy nagy búb, még mindig ottmaradt. De legalább nem fájt.


2 héttel később hazamentem Magyarországra a saját orvosomhoz. Megröntgenezte, de még mindig ő sem látott semmit. Mondta, hogy hagyjam, ha tünetmentes. Az volt, így hagytam.


Most májusra kezdett átváltozni a búb egy olyan lebeny-szerűséggé. Forraltam vizet, belelógattam egy tűt, aztán felszúrtam. Dőlt az ínyemből a gennyes vér. Azóta leapadt, és kezd a búb leszáradni.


Ha semmit nem mutat ki a röntgen, akkor lehet, hogy van ott egy kis ciszta. Nem a foggyökérnél, hanem az ínyedben. Nekem nem mutatta ki egyik rtg sem.

2013. máj. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, lehet, főleg eleinte amikor kezdődik a gyulladás, néha nem látni semmit a röntgenen, ezt a fogorvos mondta.
2013. máj. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

És mit csinálnak azzal a cisztával? (ha van az ínyemben)

Újból gyökérkezelés lesz?

2013. máj. 21. 00:05
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Cisztát kimutatná a röntgen, azt csak foghúzással, vagy műtéttel lehet megoldani, szerintem újra gyökérkezelik és akkor majd kiderül.
2013. máj. 21. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor gyulladás van ezek szerint? Remélem, meg lehet menteni a fogamat :(
2013. máj. 22. 00:55
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha időben elmész, akkor biztosan.
2013. máj. 22. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
mi lett?
2019. nov. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem ciszta volt. Újra gyökérkezelték, utána rendben lett, nem fájt. Most is megvan még az a fogam.
2019. nov. 1. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!