Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nem merek elmenni fog orvodhoz...

Nem merek elmenni fog orvodhoz hogy vegyem rá magam?

Figyelt kérdés
Kisebb koromban 3 x volt kivehetős fogszabályzóm és mindet elhagytam és már 17 vagyok és nem merek elmenni félek hogy hülyének nézne a doki így is rosszul érzem magam mert nem merek mosolyogni eddig családomon kívül senki előtt nem mosolyogtam és kínosan érezném magam. :/

2013. máj. 23. 21:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia, az a kérdés, hogy a fájdalomtól félsz-e vagy attól, hogy lelkileg kínos lesz? mert ha a fájdalomtól félsz, akkor azt tudom javasolni, hogy előtte 3 napig szopogass el naponta egyszer 5 globulusz Arnica CH9-et. és aznap is és utána is. (Tehát, ha negyedikén mész fogorvoshoz, akkor elsején is, 2-án is, 3-án is szopogass el 1-szer 5 golyót. De a kezelés után is: tehát 4-én, 5-én, 6-án, 7-én. és vége.)

- - - - -

Viszont, ha lelkileg aggódsz, akkor kezdj el szedni növényi szorongáscsillapítót, pl. Wörishofener Nervenpflege. Ez orbáncfüvet tartalmaz (ne menj napra, amíg szeded, mert fényérzékenységet okoz!). Viszont, ha ezt szeded pár hétig: nem fogsz szorongani. De emellett ehetsz: Citromfű cukorkát a Ricolától. Ja, és ami a legfontosabb: van, aki 50 évesen kezdi el szabályoztatni a fogait. Ápoltnak lenni sosem késő. Ápolatlannak lenni pedig inkább szégyen. Legyél büszke magadra, ha el mersz mégis menni az orvoshoz. Nem fog kinevetni. Nem fog hülyének nézni. Maximum leszidni, hogy miért nem jöttél hamarabb? Mondd azt neki, hogy mindennek meg van a maga ideje és hogy a Tiéd csupán most jött el. :-)

2013. máj. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Döntsd el melyik a rosszabb: a szorongás a mosolygástól vagy a fogorvostól. Miután ezt tisztáztad magadban vagy elmész nyugodt szívvel a fogorvoshoz vagy be tudod annak hogy nem akarsz orvoshoz fordulni és kénytelen leszel túllépni a mosolygásos problémádon.

Mellesleg sosem hallottam még olyat hogy valaki azért fél a fogorvostól mert az hülyének nézné, én spec azért félek a fogorvostól mert nem komálom a fájdalmat.

2013. máj. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor most csak annyi a gond hogy szabálytalanok a fogaid? Menj el még mielőtt betöltöd a 18-at, mert így olcsóbb a fogszabályzó!
2013. máj. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat és csak simán mennyek be és mondjam,hogy szeretnék fogszabályzót vagy azt majd ő mondja? 18 év alatt mennyibe kerül?
2013. máj. 24. 15:52
 5/5 anonim válasza:
18 alatt TB támogatással 30.000 FT, ha jól tudom!
2013. máj. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!