Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Be volt tömve a fogam, begyull...

Be volt tömve a fogam, begyulladt az ínyem, feldagadt az arcom. Elmentem fogorvoshoz, mondta h gyökérkezelésre van szükség, ezért kiszedte a tömést, és adott antibiotikumot, mennyi idő alatt kell elmúlnia a duzzanatnak?

Figyelt kérdés
Elvileg azzal h kiszedte a tömést, a duzzanatnak el kellene múlnia, mivel a genny kitud jönni. Viszont én nem nagyon vettem észre, hogy kezdene elmúlni a duzzanat, félek , hogy még növekedni fog újra.A fogorvoshoz 1 hét múlva kell visszamenjek. Mit tegyek? A gyulladás kb. hány nap alatt múlik el? (csütörtökön voltam a fogorvosnál)
2013. júl. 20. 03:37
 1/4 anonim válasza:

szerintem valami bement a tömés alá (kenyérmorzsa, bármi) - öblögesd kamillás teával és használj rózsaszín Sensodyne-t esetleg Paradontax fogkrémet!

A kamilla nagyon jó gyulladásgátló/oldó, garantáltan segíteni fog!

Borogatáshoz is használhatod!

2013. júl. 20. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

fájdalomcsillapítót is szedhetsz amíg nem mész orvoshoz!

Phlogosol oldat is segít!

2013. júl. 20. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kb 1 hét alatt leviszi a gyógyszer a gyulladást, addig vigyázz, hogy ne menjen a lyukba étel, másik oldalon egyél.
2013. júl. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a tanácsokat!
2013. júl. 20. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!