Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogszabályzó levétele után...

A fogszabályzó levétele után visszaállhatnak a fogak?

Figyelt kérdés

Sok ismerősömtől hallottam,hogy miután levették a fogszabályzóját szinte majdnem visszaállt a foga az eredeti deformálodott állapotba..sőt még hallottam olyat is,hogy az utánna maradt ragasztót nem mindig lehet telyes mértékben eltávolítani,ezért a fogak sárgák maradnak..



2008. jún. 26. 11:23
 1/5 anonim ***** válasza:
25%
Ezt fogorvos tudná a leghelyesebben megválaszolni.Kérdezd öt...
2008. jún. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Igen,visszaállhatnak, ha nem hordod utána az éjszakai fogszabályzót rendszeresen addig,ameddig kell. Sok esetben annyi ideig kell éjszakai,ameddig az igazi fogszabályzót hordtad, de megeshet, hogy tovább is (bár ha szerencséd van, kevesebb is lehet:), a problémától függ) a ragasztót le tudja szedni egy fogorvos, viszont ha nem tudod megelőzni a "sárgaságot" mondjuk nagyon gyakori fogmosással sem, akkor azt is ki tudják fehéríteni..
2008. jún. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
Én is így jártam részben. Egyrészt a ragasztó megsárgította a fogam (én 6 évig hrdtam állandót), másrészt el is mozdultak, majd a bölcsességfogam visszarendezte az azt megelőző állapotra:)
2008. jún. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem teljesen olyan marad a fogsorom mint mikor fnn volt a fogszabályzó, de én utánna becsületesen használtam az éjszakait. Ezt így nem lehet kijelenteni, mindenki más és attól is függ, hogy milyen hibát kellet korrigálni. Nekem kijöttek a bölcsességfogaim is már, és nincs semmi gond. Mondjuk mikor fogszabályzót hordtam 4 fogam kihúzták, mert a doki szerint nem fértek a számba. A ragasztóval sem voltak gondjaim. Szerintem ugyanúgy le lehet szedni mint pl a fogkövet, nem hinném hogy ez gondot jelentene egy dokinak.
2008. jún. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
85%
A ragasztót leszedi a doki. De ha egy picit rajta hagy és azt mondja, hogy majd a fogmosástól lejön, EL NE HIDD!! szedesd le vele az egészet mert nekem még így 2 év után is van egy kis ragasztó a fogamon pedig nekem is ezt mondta annó a doki hogy nemsokára lekopik -.-
2008. júl. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!