Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés, további menete,...

Gyökérkezelés, további menete, hogy fog történni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Az lenne a kérdésem,hogy ma voltam gyökér kezelni és nekem nagyon fájt mikor az ideget elérte,nem tudom nekem nem hatott az érzéstelenítő és mindent éreztem,de nagy nehezen kibírtam és a végén betömte valami fehér anyaggal.Az lenne a kérdésem,hogy ez után mi fog történni,mit fognak csinál fájdalmas a többi vagy ez volt csak olyan paráztató?.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2013. júl. 26. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez egy olyan anyag,ami öli tovább az idegeket,amikor visszamész kiszedik és ismét belenyúlnak a gyökérbe,ezt addig csinálják majd,amíg minden ideget kiszedtek. Már nem fog annyira fájni,mint először,sőt a végére semmit nem érzel.
2013. júl. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem Köszönöm szépen a gyors válaszod:) kicsit meg nyugodtam.
2013. júl. 26. 14:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Így van ahány gyökere van a fogadnak, annyi kezelés vár rád. De egyre kissebb lesz a fájdalom. Egyébként nem hinném, hogy hatástalan volt az érzéstelenítő, lehet, hogy nagyon be van gyulladva a gyökered. Ilyenkor nagyon fájhat. Én is most járok gyökérkezelésre, csak az én fogam annyira begyulladt, hogy elis halt, szóval én már semmit nem érzek az egészből. A fehér anyag pedig valószínűleg gyógyszeres tömés.
2013. júl. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem nemrégiben csináltak végig 2 gyökérkezelést is, de sose kellett többször gyógyszeres töméssel vergődni.


Szóval elsőre tett bele gyógyszeres tömést (nekem azután se fájt egyik fogam se), másodjára pedig gyökértömte.


Amúgy csak az első alkalom para (ráadásul a kettőből nekem az egyiket érzéstelenítő nélkül csinálta, másodjára már élénkebben érdekérvényesítettem), és nekem utána már egyik alkalommal sem adott érzéstelenítőt (van, aki ad, de amikor már nincs ideg a fogban ez nem gáz, pedig én is félős vagyok). Aztán az egyik gyökértöméssel nem volt gondom, a másik fájt kicsit, amikor a gyökércsúcsot bizgerálta.


Utána még egy alkalom, amikor betömi rendesen a fogat, de az már abszolút fájdalommentes (volt nekem legalábbis érzéstelenítő nélkül is).


Szóval nyugi, túl vagy a nehezén!!! :)

És kitartást a többihez!

2013. júl. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a biztató szavakat.:) ezt akartam hallani,hogy a "nehezén túl vagyok" ha a többi már nem fáj annyira akkor minden rendbe lesz:) csak nekem még soha nem volt gyökérkezelésem és mindig csak rosszat hallottam róla.
2013. júl. 27. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!