Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hosszanti (fuggoleges) repedés...

Hosszanti (fuggoleges) repedés a metszőfogaimon? Lent+

Figyelt kérdés

mindkettő metszőfogamon végig halad egy csak erős fényben, közelről látható repedés.

1. baj?

2. le fog törni? :o :c

3. az ejjeli fogszabalyzomat rendszeesen allito fogorvos eszre venné, es szolna?

4. menjek dokihoz?

segitsetek! :oooo


12/L



2013. aug. 28. 21:32
 1/4 anonim ***** válasza:

1. Amennyiben ez nem csak valami felületi sérülés, baj. Az ily módon repedt fogakkal elég nehéz bármit is csinálni. Mindazonáltal úgy gondolom, hogy a te fogaid nem mélyen repedtek, csak felületileg sérültek.

2. A mélyen repedt fogak esetében valószínűsíthető a letörés.

3. Valószínűleg észrevenné, de ha nem, te szólj neki feltétlenül, hiszen te is jobban örülnél neki, ha megmenthető lenne, ahelyett, hogy ki kelljen húzni.

4. Azt javaslom, mindenképp keress fel egy fogorvost, mielőtt az esetleges kezdeti probléma tovább fajul.

2013. aug. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálam letörött egy ugyanilyen, de nem végig, hanem a felső-belső része. Tényleg menj fogászhoz, mert előbb vagy utóbb megadja magát.
2013. szept. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ugyanilyen az én két metszőfogam is. Szerintem egyébként nem repedés. Nekem sok éve ilyen már, soha nem szóltak még érte a fogorvosok, és nem tört el soha. Nem kell aggódnod. :)
2013. szept. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is sok évig ilyen volt, aztán egyszer csak letörött. Szerintem csak mutassa meg. Előző, majd lehet te is csodálkozol egyszer, amikor egy standard kajálás során hirtelen hiányzik a fogad belső vagy külső fele :)
2013. szept. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!