Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mik azok a csatornák, ha...

Mik azok a csatornák, ha gyökértömésről beszélünk? És mennyibe fog kerülni ez nekem?

Figyelt kérdés
Magán fogorvoshoz kellett mennem mert nem volt ügyeletes fogorvos, aki kiidegelte a fogamat és ideiglenes tömést tett bele. Kérdeztem az elején, hogy mennyibe fog kerülni, de nem mondta meg, kérdeztem a tömés után, de azt mondta még nincs kész, majd ha a végleges tömés belekerül majd akkor beszélünk árról. Mennyibe kerülhet egy gyökérkezelés vagy gyökértömés vagy mi ez? Csak mert egy másik orvosnál láttam kifüggesztve egy árjegyzéket, és ott az volt, hogy 6000 Fta gyökértömés csatornánként. Az én értelmezésem szerint annyi csatorna van a fogban, ahány gyökere van a fognak, de nem biztos hogy jól gondolom. Ha mégis, akkor ez az árlista szerint nekem 30.000 Ft-ot kell fizetnem ezért a kezelésért?! Csak mert annyi pénzem nincs, viszont nem tudtam mit csinálni akkor, a gyógyszerek nem hatottak, és majd megdöglöttem a fájdalomtól, ügyeletes doki híján nem maradt más csak a magánorvos. Most akkor mennyi lesz ez?

2013. okt. 25. 20:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, a csatornák a foggyökérre vonatkozik.

Könnyen lehet egy 30000 Ft-ra számítani, nekem féléve volt egy 3 gyökeres gyökérkezelésem, az első kezelés ami fúrás + gyógyszeres tömés volt 7ezer Ft volt, 2 hét múlva jött a következő kezelés az is 7ezerért, rá egy hétre meg a fedőtömés ami szintén 7-8000 Ft körül volt. Plusz még előtte sztk-s röntgen volt 3-4ezer Ft volt az is.

De szerintem ha magánhoz jársz, ott is az aktuális kezelések után kell apránként fizetni, nem egyben, nem?

Vagy ha nincs rá pénzed, menj sztk-shoz, és kérdezd meg h elvállalja-e a folytatást és mennyiért.

2013. okt. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem volt tb-s ügyelet az egész városban, ezért kellett maszekhoz mennem. :/

Kifúrta a fogamat, azt mondta 5 gyökere van, majd ki idegelte és tett bele ideiglenes tömést. Azt mondta következő héten majd megnézi, addig csináltassak egy röntgent, és akkor majd tesz bele végleges tömést. Kérdeztem mennyibe fog kerülni, de nem válaszolt rá, azt mondta majd ha készen lesz megbeszéljük. Amikor az ideiglenes tömést betette, akkor is kérdeztem, hogy mennyivel tartozom, erre ugyanaz a válasz jött, hogy majd a legvégén megbeszéljük. Egyszerűen nem volt hajlandó elárulni, hogy mennyi lesz a vége, vagy most mennyinél tartunk. Aggódom, mert nem állunk úgy anyagilag, hogy 30 ezret ki tudjak fizetni a fogamra. Ha mennem kell legközelebb, ezzel fogok indítani, és addig nem ülök a székbe míg meg nem mondja. Akkor megkérem hogy hadd rendezzem az eddigi számlát, és a többit tb-re befejeztetem.

2013. okt. 27. 16:57
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát ez azért nem szép dolog h nem böki ki h mégis mennyibe kerül, de szerintem ez egy nagyon egyedi eset lehet, mert azért a legtöbb helyen a kezelés után elkérik az árát.

Vagy lehet h pofa alapján és a hangulata alapján számolja ki a végösszeget? Marcikának 5000 Ft-tal olcsóbb lesz mert olyan jó gyerek volt. De a Szabóné tele van arany nyaklánccal és biztos tele van lóvéval is, neki +10k.

Lol, de milyen már h azzal hárít h "majd a végén megbeszéljük". A végén adjál neki egy borítékban egy 10est 500 Ft-os címletekben, s amíg bontogatja, jajj bocs most sietek, kalap kabát. :))

2013. okt. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én is úgy gondolom, hogy illő lenne mégis tudnom, hogy egyáltalán ki tudom-e majd fizetni a számlát...

"Szabónénak" tutira nem fog nézni, nem volt rajtam egyetlen ékszer sem, nem voltam kiöltözve sem, és a hajam sem volt a legjobb formában. Kapkodva mentem el otthonról, máskor így azért nem mennék utcára, de olyan fájdalmaim voltak, hogy nem foglalkoztam semmivel, csak mentem, hogy valaki mihamarabb megszabadítson a gyötrelmeimtől.

Szar érzés, hogy nem tudom mennyivel tartozom a dokinak.

2013. okt. 27. 19:15
 5/7 anonim ***** válasza:
Kíváncsi vagyok, kiderült már a végösszeg? :)
2013. nov. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Végösszeg még nincs, csak részösszeg. Egyelőre 7000 Ft-nál tartok, még egy fedőtömés hiányzik, a gyökértömés megvolt! Nagyon meglepődtem, hogy csak ennyi. Szerintem a fedőtömés sem kerülhet ennél többe, nem? Ez tutira nem a kifüggesztett árlista alapján lett kiszámolva, nagyon megkönnyebbültem. Borzasztó rossz érzés volt, hogy nem tudtam előre, hogy van-e egyáltalán pénzem erre a fogászati beavatkozásra.

Rendes volt a doki nagyon!

2013. nov. 9. 10:58
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez tényleg meglepő, akkor olcsón megúsztad a kezelést. :))

Én a fogszabályzást úsztam meg olcsón, gondoltam h belekerül majd vagy 200ezerbe, de aztán olyan jó orvost fogtam ki h 25ezerbe került a kivehető és 4ezerért állítja havonta.

2013. nov. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!