Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit lehet enni foghúzás után...

Mit lehet enni foghúzás után 1 nappal?

Figyelt kérdés
2009. nov. 17. 11:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Bármit, ami nem tejtermék, és nem nagyon morzsás (pl búzadara állagú).

Nekem több is volt a nyáron, tippek:

Bébiétel

Főtt tojás sárgája nélkül

Párizsi

Ja, és én ettem pudingot, de bio kókusztej-porból készítettem a tejet hozzá. :)

Lehet próbálkozni tésztával, mondjuk sima paradicsomszószossal, de lehet, hogy csíp.

Ezenkívül banán, ilyesmi.

Mondjuk az sem mindegy, melyik fogadat húzták.

2009. nov. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%

Én leginkább csak puha dolgokat ettem, (törtkrumpli, meg mindenféle dolog összepépesítve) meg levest.

Tejes dolgokat nem igazán szabad enni pár napig, bár mivel én nem nagyon mertem mást enni, joghurtot ettem állandóan, és ettől függetlenül gyorsan gyógyult.

Jobbulást!

2009. nov. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

Első vagyok.

NEM SZABAD tejterméket enni. Akkor sem, ha másnak épp nem lett baja. A tejtermékekben, főleg a sajtokban és a joghurtokban olyan baktériumok vannak, amiktől begyulladhat a heg. Én sem ettem tejterméket, még is begyulladt az egyik. És egyáltalán nem volt jó érzés, mikor a gennygócot húzás után 3 nappal kikaparták... Szóval, amit lehet, előzzünk meg.

20/L

2009. nov. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Utolsó: Te magad írod, hogy nem ettél tejterméjket, mégis begyulladt. Akkor tejterméktől függetlenül is begyulladhat. Ennyi.

Én az első nap még nem ettem tejes dolgokat, de a második nap már igen, és semm ibajom nem lett. De mindegy ezen nem fogunk ösze veszni, ha lehet akkor kerülni kell igen, tényleg nem tesz jót, de nem ekkora drámát csinálni belőle, mert azért túlzás.


A kérdésre válaszolva, egyél bármit, de jól pépesítsd, vagy turmixold össze, vagy vegyél kimondottan bébi kaját. Ha ügyes vagy, és tudsz a másik oldalon enni, akkor nem is muszáj annyira turmixolgatni, csak vigyázz, sdemmi ne menjen bele a sebbe, lassan egyél.

És moss gyakran fogat, ezzel megelőzöd a bacik terjedést, persze a sebet ne sikáld, csak körülötte. Ne öblögesd ki, ha valami belement, mert azt sem szabad, óvatosan piszkáld ki, fültisztítóval vagy valamivel.


Remélem minden rendben lesz, minden jót!

2009. nov. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én már a foghúzás napján és joghurtot ettem, mivel más puha nem volt itthon, de semmi bajon nem lett. Másnap már mindent ettem, de a másik oldalon rágtam meg.
2009. nov. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Bármit de ne annyira keményet!
2009. nov. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Leveseket (kivéve a tojáslevest és a krémes, tejfölös leveseket).
2009. nov. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
18%

Hát nekem tegnap húzták a fogam, azóta már ettem mindenfélét, leszarom mennyire fáj, öblögettem is, tejet is ettem, müzlit is, fasírtot, főzeléket, rántott sajtot, csokit, kekszet, és semmi bajom nincs.

Most pálinkára készülök, de az lehet hogy fájni fog, viszont tuti tisztító!

2010. márc. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!