Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Viszket az ínyem. De eddig...

Viszket az ínyem. De eddig sosem volt ilyen. (többi lent. )?

Figyelt kérdés
szóval ma ettem diót.és rá olyan fél órára bedagadt kb az egész felső ínyem és viszket mintha be lenne gyulladva.de anya azt mondja allergia lehet.mit csináljak vele?eddig ez nem jött ki dió miatt, meg amúgy se...

2013. nov. 24. 22:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez bizony allergia,holnap szerintem menj orvoshoz!Szerintem otthon nemtudsz mit vele csinallni...
2013. nov. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Diofelekre való allergia nem újkeletu. Elelmiszereken is feltüntetik. Igyál egy nagy adag calcium pezsgotablettas innivalot és utána se múlik el, akk orvos nehogy anafilaxis sokkot kapj. Pár napig meg szedj béres 250mg calcium tablettát a biztonsagkedveert.
2013. nov. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
igenigen, kálcium!!
2013. nov. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az is fontos, hogy honnan jött és hogyan az a dió? mert lehet, hogy a tartósító gázra vagy érzékeny, és akkor elég, ha miután kibontod 1., nem szagolsz bele azonnal; 2., kiöntöd egy tálba és hagyod levegőzni egy ideig.

Ha valóban allergia és még élsz, akkor mihamarabb vegyél be CLARITINE AKUT nevezetű tablettából 1 darabot, naponta.

Ha szerinted tuti, hogy nem allergia, akkor ínyviszketésre a homeopátia ezt a szert ajánlja: Kalium carbonicum CH9 minden nap, éhgyomorra, 1-szer 3 globuluszt elszopogatni. (Ha amúgy más Kali-c. tüneted is van. Ezt neten megnézheted. pl. hátfájás stb.)

2013. nov. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönök szépen minden választ!!:)egyébként addig szenvedtem amíg magától elmúlt a viszketés csak még bedagadva van, de legalább így már aludni tudok.:SS nincs itthon kalcium sajnos semmilyen formában, de holnap sürgősen beszerzek mindent amit írtatok:)köszi mégegyszer!!!
2013. nov. 25. 00:41
 6/6 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy csak felsértette a dió, vagy épp eleve érzékenyebb volt most az ínyed és erre a dió vagy a dióval történő hosszas érintkezés csak rásegített.

Ha már így elmúlt, akkor valószínűleg ennyi volt, nem szükséges rögtön felvásárolni a patikát. Béres Ca tablettát vagy Ca Sandoz pezsgőtablettát persze vehetsz, mert nem árt ha van otthon, de ha súlyos allergiás reakció alakul ki, akkor bizony orvos/mentő szükséges, mert olyankor más gyógyszerre van szükség, olyankor a Ca már nem segít. Szóval ha máskor is történne hasonló és esetleg még durvább lenne, akkor ne bízd magad csak a Ca-ra. Egyébként ilyenkor érdemes figyelni azt is, hogy a torkod körül kezd-e dagadni, mert ha igen, akkor azonnal orvoshoz kell menned, vitesd be magad akár a szomszéddal autóval, de gyorsan, mert meg is fulladhatsz. Ha este fogyasztasz diót, akkor pedig fokozottan ellenőrizd magad, nehogy álmodban súlyosbodjon a helyzet és rossz vége legyen a dolognak.

De szerintem nem kell megijedni, vagy a dió sértette fel, vagy nagyon enyhe allergiás reakció volt. A kálcimot amúgy szedheted pár napig, az normál esetben sem árt, ha időnként tart egy kisebb kúrát az ember. A betegtájékoztatót viszont fusd át, mert egyes ételekkel bevéve csökken a hatása, illetve bizonyos anyagokkal kölcsönhatásba léphet és akkor erős hasfájást, gyomorsavproblémákat okozhat (elég ritka, de megesik, hogy nincs "szerencséje" az embernek).

2013. nov. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!