Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tegyek, ha már a fogkefétő...

Mit tegyek, ha már a fogkefétől is öklendeznem kell, fogorvos már csak altatással tud a számba nyúlni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez inkább pszihológiai probléma, de konkrétan fogorvosnál van belőle problémám. Találkozott már valaki ilyen esettel? Tud rá megoldást? Kérem, hogy csak olyan írjon aki tényleg tud is valamit a témában, találgatni én is tudok. Köszönöm!

2013. nov. 26. 10:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Háziorvos ha nézi a torkod akkor nincs gond?
2013. nov. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kérd, hogy fújja be a szádat hátul lidokain spray-vel, az segíthet. Esetleg érdemes lehet fogorvost is váltani, mert ha kisebb a keze, kevésbé fogsz öklendezni. Konkrétan én csak reggel szoktam öklendezni a fogkefétől, ha éhgyomorra mosok fogat, amúgy nem. Nekem egy olyan fogorvos volt a 20-ból, amelyiktől öklendeztem, mert nem jó helyre tette a nyálszívót, és az ujjai is nagyok voltak. Még esetleg javasolnám, hogy vegyél be előtte szorongásgátlót, még az is jobb, mint az altatás, nekem az is segít (Frontin)
2013. nov. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Orvosnál is öklendeznem kell már, és több fogorvos is turkált a számban azóta. A nyálelvszívót sem bírom már, sőt most a gondolattól is rosszul lettem. Szorongásgátló nem tudom mennyire segít, bódítással is jött a reflex.
2013. dec. 2. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!