Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Reggel kávézás előtt vagy...

Reggel kávézás előtt vagy után érdemes fogat mosni?

Figyelt kérdés
Azt halottam, hogy kávézás után közvetlenül nem szabad fogat mosni mert árt a fognak. Én viszont úgy tudom, hogy kávézás előtt nem érdemes fogat mosni. Szerintetek hogy van ez pontosan? Mennyire látszódik meg majd a fogamon, ha nem megfelelő időben mosom?
2009. nov. 28. 23:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A kávé felpuhítja a fogzománcot, utána legalább fél óráig nem szabad fogat mosni. Értelemszerűen fél óra múlva már szabad.


Hogy előtte érdemes-e, azt te döntöd el. Én nem szeretek fogat mosni, mielőtt bármit megeszek/megiszok, mert más lesz tőle az íze.

2009. nov. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha előtte mosod, nem látszik semmi, csak ki fogod köpni a kávét. Ha utána mosod, szétb*ssza a fogadat (alma is ilyen).
2009. nov. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Igen,az alma is ilyen és a narancs is.Kávé előtt és után félórával nem tanácsos a fogmosás és a savas ételek,italok fogyasztása.
2009. nov. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. Megpróbálom ezentúl betartani.
2009. nov. 30. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!