Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ne legyen büdös a szám mit...

Ne legyen büdös a szám mit csináljak?

Figyelt kérdés
mosok alaposan fogat mindig, meg iszok eleget, vizet,is csak néha ha iszok ugysem mulik el a szájbüdösségem.:s nincs baja a fogaimnak se meg semmi vagyis ugy érzem.. 45percet ki sem birok ugy h ne igyak.. mit tegyek?
2014. jan. 5. 21:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
vizsgáltasd ki magad!...fogászati és gasztroenterológiai szűrésen
2014. jan. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
szedesd le a fogköved
2014. jan. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2. jól írja
2014. jan. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Rossz gyomor, vagy bélműködés is lehet az oka.
2014. jan. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Passiflora ***** válasza:
100%

Ha a fogászati ok kizárható, akkor még két gyakori ok a reflux, illetve a nyelven található lepedék.


Az előbbiről, illetve arról, hogy hogyan függ össze a kellemetlen szájszaggal, itt olvashatsz:


[link]


[link]


A nyelven található lepedékkel kapcsolatban meg máshol találtam hasznos információt a neten:


"Klinikai vizsgálatok kimutatták, hogy a szájüregi problémák egy részének kialakulásáért a nyelvlepedék a felelős, nagyon gyakran szerepel kórokként (85%) a kellemetlen szájszag hátterében is. Az éjszakai méregtelenítés során a szervezet a toxinok egy részétől a nyelven keresztül szabadul meg. A nyelvlepedék kialakulását elősegítik a modern táplálkozási szokások, a rágás hiánya, a pépes, „túlfeldolgozott” élelmiszerek és a tartós savas vegyhatás is. Mechanikus tisztítás nélkül a lepedék és annak mérgezőanyag-tartalma a napi táplálkozás során rendszeresen visszakerül a tápcsatornába. Így az egyszer már kiválasztott toxinok visszamérgezik a szervezetet. A reggeli fogmosásnál mindig tisztítsuk le nyelvünket egy lefelé fordított kanállal! Az indiai jógiknál – manapság is – a nyelv reggeli tisztítása a testi-lelki megtisztulás egyik tényezője."


(Nekem mondjuk ez a kanállal tisztogatás nem vált be, az viszont igen, hogy van egy külön fogkefém (erős sörtéjű), amivel minden fogmosás után "megsikálom" a nyelvemet. Eleinte kicsit kellemetlen érzés volt, főleg a nyelv hátsó részén, de pár nap alatt megszoktam, (illetve rájöttem a helyes technikára, amivel elkerülhető a hányinger, illetve az az érzés, hogy akaratlanul is öklendeznem kell), és utána sokkal jobb érzés, valahogy jobb a közérzetem is.)

2014. jan. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Amikor fogat mosol meg mosod a nyelved?

-Mert ha nem akkor az lehet a baj!;)

2017. jan. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!