Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tegyek a fogammal? Milyen...

Mit tegyek a fogammal? Milyen kenőcs van fog íny gyulladásra?

Figyelt kérdés
Első felső fogam gyökér kezeld gyermek korom óta,letörött még régen több mint a fele akkor megcsinálták.Most meg csúnya sárgás színű lett.Elméletileg háta mögött lukas.A doktor ki akarja szedni a tömést és megcsinálni.Mi lesz ha kiesik?23 évesen első fog nélkül hogy éljek?Pénzem nincs fogra,nagyon félek.Megmenthető ez?Mellette az íny be van gyulladva de nem fáj csak meg van duzzadva és piros,mitől van ez?Milyen kenőcsöt vegyek rá?
2009. dec. 2. 13:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Bocs kenőcsőt röhögnöm kell.!

Nem tudsz mit csinálni moss fogat minden étkezés után és szedj 1000mg.-os C vitamint és imádkozz. Jah és érdemes leszedetni a fogkövet. Meg igen is kezeltesd...

2009. dec. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Szia! Ne ijedj meg, az én fogaim is elég macerásak. Legelőször is csináltasd meg a fogad az orvossal, ha azt mondja hogy elbírja a fogad a tömést,akkor ne aggódj.Ilyen esetekben a foggyökerbe egy kis fém csapot is szoktak felhelyezni, hogy jobban elbírja a fog a tömést. De előbb-utóbb csináltatnod kéne rá egy koronát, de ez kb. 15-20 ezer ft. :-( Attól ne félj, hogy kiesik, nekem a két első+bal második fogam gyökerét is csonkolták, felső állkapocs ciszta műtét miatt és semmi bajuk. Az ínyem nekem is begyullad, nekem használ a parodontax fogkrém+corsodil öblögető reggel és este. Kissé hosszúra sikeredett, remélem sikerült egy kicsit megnyugtatnom téged. Üdv. és minden jót!
2009. dec. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Fogínygyulladásra jóminőségű ezüstkolloid öblögetését javaslom, ami nekem mindíg bevált (sokáig "őríztem" egy rossz fogamat hátul, volt vele gond elég...)A neten rá tudsz keresni, és meg is lehet vásárolni.

Cseréltesd ki a fogadban atömést, ne halogasd, nem éri meg:) Üdv.: Zsu

2009. dec. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vannak kenőcsök fogínygyulladásra, valóban, nekem már két félét is írt fel a doki. De nem használtak, sem az öblögetők. Parodontologus csinált küretet, az használt véglegesen. Ne félj, nem fog kiesni a fogad, manapság nagyon sokáig megmenthető egy fog. Fő, hogy parodontologushoz menj, ne fogorvoshoz, mert azok jobban értenek hozzá.
2009. dec. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Sajna tudom miről beszélsz,nemrégiben még nekem is ilyen problémám volt,elmentem fogorvoshoz.ajálott nekem szájvizet Listerin ami fertőtlenít és hála istenek rendbe jött az ínyem és már nem is fáj.próbáld meg te is,naponta többször is,és ezt használhatod mindig .először lehet hogy egy kicsit fogja csípni az ínyed,de után jobb lesz,ja és 30 másodpercig kell vele öblögetni.rem tudtam ezzel segíteni.
2009. dec. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
nálam a Listerin szájvíz vált be,meg lacalut ill. santoin fogkrém.
2010. febr. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!