Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fáj a fogam. Holnap megyek...

Fáj a fogam. Holnap megyek fogorvoshoz. Milyen beavatkozás közül lehet választani?

Figyelt kérdés

Szóval van egy kb 3 éves amalgám tömésem, és ennek a fogamnak a sarka letört. Kb egy gyufafejnyi lyuk van rajta. Időnként fáj. Holnap megyek fogorvoshoz, de nem tudom, hogy a körzeti orvosom rendel-e. Ha nem, akkor mehetek máshoz, ha tenyleg nagyon fáj? Illetve vit lehet vele csinálni? Húzni, újratömni, gyökérkezelni? Sajnos nem állok ugy anyagilag, hogy ezért fizessek, úgyhogy olyan megoldás kellene, ami ingyenes. Illetve amit már holnap megcsinálnak, az nem járja, hogy hetekig gyógyszert szedjek.


Előre is köszönöm a segítséget!

20/F



2014. jan. 23. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:
SZTK-ban fogmegtartó kezelésért nem kell fizetni. Ha be van gyulladva, akkor gyógytömést raknak bele. A doki tudja eldönteni mi legyen vele,de ha fáj, akkor gyökérkezelni szokták.
2014. jan. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nos, gyökérkezelünk... Nem tudom, hogy örüljek-e neki, vagy sem. Ma annyit csinált, hogy kivette a tömést, meg egy rövid, vékony tűt beledugott, kihúzta kb kétszer. Rakott bele egy fehér gyógytömést, 3 hét múlva megyek vissza. Azt mondta azért, hogy a gyökérkezelés már panaszmentes legyen. Ez most azt akarja jelenteni, hogy a gyökérkezelést érzéstelenítő nélkül akarja megcsinálni? Az nem fájna iszonyatosan? Mert most fúrt, és a mélyebb fúrást már nem nagyon bírtam ki, fájt. Amikor a tűt dugta bele, azt is éreztem, de nem volt olyan rossz, inkább csak szúrt, és kellemetlen volt. Szóval a következő lépés mi lesz? És hogyan?


Köszönöm a választ!

2014. jan. 24. 14:20
 3/4 anonim ***** válasza:
Amikor a tűt berakta az a gyökérkezelés, csak mivel gyulladt, azért nem tudta befejezni.
2014. jan. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, már elkezdte a gyökérkezelést. Azt a tűt azért dugta bele, hogy kicsavarja belőle az idegeket és a gyulladt fogbelet, de nem tudta végigcsinálni, mert biztos nagyon fájt volna ilyen állapotban. Ha visszamész, biztosan fog adni érzéstelenítőt, főleg ha megkéred. Sőt kötelessége is!
2014. jan. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!