Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mással is történt ilyesmi?...

Mással is történt ilyesmi? Csak felesleges pénzkidobás volt? Mit tehetnék, hogy megmaradjanak a fogaim? (elég hosszú lett, de teljesen el vagyok keseredve)

Figyelt kérdés

Gyermekkori rossz tapasztalatok miatt 23 éves koromig alig jártam fogorvoshoz, mert annyira féltem tőlük. Találtunk egy kedves doktornőt, akihez aztán majdnem 1 évig jártam hetente magánrendelésre, betömte amit be kellett, fehérítés is volt, a bölcsességfogaimat kihúzta, azt mondta nem kell mást csinálni, járjak vissza rendszeresen ellenőrzésre. Elöl az egyik fogam kicsit beljebb volt ami nagyon zavart, kérdeztem hogy nem lehetne-e porcelán héjat tenni rá, de ő nem tartotta jó ötletnek. Azt mondta, hogy nem fogja megcsiszolni az egészséges fogaimat, ezért elküldött fogszabályozásra. Azt mondta, hogy amúgy is szorosan állnak a fogaim, meg mélyharapásom is van ezért arra is jó lesz. 2 évig fent volt a készülék, leszedték, az eredménnyel nem voltam teljesen elégedett, de azt mondták felnőttként ennél többet ne várjak.

Tegnap előtt kiesett egy tömésem, vissza akartam menni, de a doktornő szabadságon van. Elmentem egy másik orvoshoz, aki megnézte a fogaimat, kb. annyit mondott, hogy szinte mindegyik lyukas. Megcsinálta egy részét fent, kiszedte a régi töméseket és mutatta, hogy szó szerint rohad alatta. Alapból sincsenek jó minőségű fogaim, azt mondta, hogy azzal a fajta töméssel nem is szabadott volna megcsinálni, a fehérítéssel pedig csak lemartuk a maradék zománcot is. Kívülről én nem láttam a fogaimon semmi változást, annyi, hogy mindig érzékenyek voltak, de arra a másik orvos annyit mondott, hogy nem tud vele mit csinálni, ez genetika, kerüljem a savas ételeket, italokat. Teljesen el vagyok keseredve, otthagytunk majdnem 1 millió forintot a magánrendelésen a sok tömés és egyéb miatt, és ez a végeredmény.

Jogosan vagyok kiakadva? Mit tudnék tenni azért, hogy ha most megcsinálják akkor ne romoljon tovább a helyzet? Eddig is rendszeresen használtam fogselymet, spec. fogkrémet, öblögettem...ezen kívül valami ötlet? Még 30 éves se vagyok, nem akarok még fogatlan lenni :(



2014. jan. 31. 02:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát ennyi pénzből megvan a fél fogprotezis. Szajzuhanyt érdemes még kiprobalni és másik fogorvost tesztelni. Már az elején min1ik fogadat mással kellett volna betomni, hogy eldontsd ki a hibás. Fogszabalyzo meg tud ártani a fogaknak, nekem is lett tle 2lyukas mert nehezebb volt ápolni. Kérj egys verkepet is, hogy mennyin van a kalcium szinted, nincs e pajzsmirigy problémád.
2014. jan. 31. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A kalcium szint jó ötlet, a következő vérvételemnél azt is kérek. Ha alacsony, akkor még a csontritkulás miatt is idegeskedhetek.

Pajzsmirigy probléma néha előfordul. Van amikor a TSH a határ felett van kicsivel, eddig 4,3 volt a legtöbb, szedek Letroxot, de csak mert mindig fázom és álmos vagyok.

Minden fogamat ugyanaz tömte, először kicserélte az összes amalgám tömést annak idején, de nem azért mert tovább romlott a fogam hanem mert egészségtelen, meg higanyt tartalmaz.

2014. jan. 31. 06:27
 3/6 anonim ***** válasza:

érdemes háziorvoshoz menni h küldjön el egy kivizsgálásra...

A fogak a szervezeted állapotáról is jelezhetnek!

2014. jan. 31. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Kórházban dolgozom, szóval a vizsgálatokat meg tudom oldani a háziorvos nélkül is. 2-3 havonta vetetek vért, hogy kiderüljön ha van valami gond, csak eddig nem gondoltam arra, hogy pl. a kalcium szintet is megnézessem. Endokrinológushoz évente járok, tüdőszűrés évente, hasi ultrahang is kb fél évente. Milyen vizsgálatot lenne érdemes még csináltatnom?
2014. febr. 1. 15:47
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem a klinikán mondták fogorvostan-hallgatók, meg tapasztalt fogorvosok, hogy hagyni kell a régi amalgámtöméseket.
2014. febr. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem igazán értenek egyet. Eddig ahány fogorvost kérdeztem erről, annyi félét mondtak. Van aki szerint mérgező, nem szabad használni, sőt, ha kicserélték utána még méregteleníteni kell hogy kiürüljön a szervezetből a higany. A másik szerint ártalmatlan, és a legtartósabb tömés. Nehéz eldönteni kinek higgyünk...
2014. febr. 3. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!