Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Letört egy darab a fogamról,...

Letört egy darab a fogamról, mit fognak csinálni vele?

Figyelt kérdés

Lecsiszolják?


Illetve az SZTK-ban időpontos a fogászat? + ha van 20 fogorvos akkor bármelyikhez mehetek?



2014. febr. 10. 15:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Nagy darab tört le ? Egyébként nem valószínű,hogy lecsiszolják . Anélkül is gyönyörűen fel lehet építeni .Nekem is beletört tavaly nyáron a felső front fogam a barackmagba ,nem csiszolták .. kompozit anyagból felépítették ,meg sem látszik . Az sztk fogászatról nem tudok nyilatkozni ,mert én nem oda járok ,de én úgy gondolom nem kell bejelentkezni .
2014. febr. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
+ Szerintem bármelyikhez mehetsz .
2014. febr. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

pici darab, de nem tudom szerintem a zománc is le van kopva, mert a 3 rágofogam közepe fekete.


Pedig mosom, csak a zománctól olyan. Na meg ez a fogam valószínűleg lukas is.


Egyébként nem nagy darab, csak most szúr ha a nyelvemmel simogatom. Éppen csak egy kicsi tört le 1-2 mm-es darab.

2014. febr. 10. 15:44
 4/22 anonim ***** válasza:
78%

Édes vagy, hogy ilyen naivan gondolkodsz :-)

De a fogad az nem úgy néz ki, hogy fekete eredetileg, és csak a zománc fehér rajta :-D

Ha fekete, akkor az rothad...

2014. febr. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
76%
nekem alig tízévesen tört le a bal felső metszőmből egy 1.2 mm darab (nyitott szájjal pofára estem a kőpadlón, mai napig kiráz a hideg ha belegondolok pedig már 15 éve). pár napig nagyon érzékeny és éles volt, de nem mertem szólni. azóta olyan, a fog egészséges, semmi baja sincs, nem lett se fekete se semmi. azért érdemes megnézetni.
2014. febr. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

fogász mondta még, hogy lejött a zománc, és azért fekete.


Nem fekete alapból a fog, csak ha lejön a zománc, akkor lesz fekete. Kösz hogy rothadtnak nevezed a fogaim :D

2014. febr. 10. 16:47
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ő nem beszólni akart,de a lyukas fog is rothad :)
2014. febr. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

igen, az a fogam tudom.


Van egy lyukas fogam - ezt mondtam is, az gondolom hogy szuvasodik.


Ezért is akarok elmenni megjavítani :)


De a másikról beszéltem, ott azért van kis fekete csík középen, inkább pont, mert megsérült a zománc.

2014. febr. 10. 18:31
 9/22 A kérdező kommentje:

De egyébként valaki azt mondta az SZTK-s orvos is fizetős.


Most ebből mi az igazság? Én úgy tudom ameddig tanulok nappalin addig ingyen tömnek húznak stb.

2014. febr. 11. 21:12
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Szia . Enyhén szólva hülyeség amit írtál ,vagy nem jól értelmezted a doki szavait . Nekem is jött már le a zománc a fogamról ,és nem volt fekete alatta . Senkinek sem az .. Nézd ,itt egy kép egy letört fogról ,jól látható ,hogy sehol sem fekete ,belül sem ,ami nem meglepő ,mert olyan nem létezik . [link] Ahol egy fog fekete ott bizony nincs mit szépíteni ,az rohad .
2014. febr. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!