Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan tüntethetném el a...

Hogyan tüntethetném el a fogaimról a fehér foltokat? Akinek volt ilyen gondja, mi segített?

Figyelt kérdés

Mindig elmex fogkrémet használok + hetente az elmex gélt, és minden nap Listerine-nel öblítem ki a számat.

Viszont pont a két első és felső fogamon vettem észre jópár fehérebb foltot. A fogorvosom a Sensodyne-t mondta, akkor most mondjak le az elmexről és használjam azt? Segített valakinek a Sensodyne?

Vagy ha vannak más tanácsok, tapasztalatok, szívesen fogadnám őket! Előre is köszönöm!


2014. febr. 20. 08:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A fehér foltok a zománc flourid és kálciumtartalmával vannak összefüggésben, ezen egy fogkrém nem segít. Nekem tinikorom óta ott vannak, akármit szedtem, akármivel mostam, úgy maradtak. A fogdokim szerint max a fogamat lehetne hozzájuk fehéríteni. Az ingadozó, változó ásványianyag tartalom hagyott nyomot a fogon, azt kívülről nem lehet befolyásolni.

A Sensodyne fogérzékenységre jó. Én évek óta használom, de a fehér foltokat nem befolyásolta (fogérzékenységem viszont elmúlt tőle tényleg).

2014. febr. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezt most találtam. Eszerint a száj savas közege is hibás, és a Ph semleges közeg segíthet. Én próbáltam azt is, de nem segített. Hátha neked fog.

[link]

2014. febr. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszod! :) Akkor nem foglalkozom a Sensodyne-nel, nekem is csak tippelve mondta a fogorvosom, hogy hátha az lehozza.

És van valami más módszer arra, hogy eltűnjenek? (vitaminszedés, stb.)

2014. febr. 20. 09:39
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát ha a ph semlegesítést megpróbálod, akkor lúgosító készítményeknek nézz utána (teák, akár természetes összetételű pirulák, vagy szájvíz).
2014. febr. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen neked is 2.Válaszoló! Hasznos ez a link, megpróbálom a D-vitamint is!
2014. febr. 20. 09:43
 6/7 anonim ***** válasza:
Próbálj meg kálcium vitamint szedni. Nekem fogszabályzó után volt fehér folt, de sokszori fogmosástól, vitamin szedéstől elkopott... Ha radikális módot akarsz, akkor szódabikarbónás fogkrémmel sikáld meg őket.
2014. febr. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Mindenképp utána fogok járni a semlegesítésnek, vannak erre teák is? Az nagyon jó! Tervben vannak már egy ideje a gyógyteák vétele is, utánanézek.

Radikálisabb módszert maximum akkor fogok alkalmazni, ha sok ideje próbálkozok és nincs javulás, eleinte inkább az enyhébbeket fogom használni. :)

Köszönöm nektek is a választ!

2014. febr. 20. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!