Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogkő ellen mit tudok tenni?

Fogkő ellen mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Igazából egy hónapja voltam fogkő leszedésen, most az alsó ínyemnél újra látom. Miért jött vissza ilyen hamar? Van rá valami megoldás vagy most havonta kell orvoshoz járnom vele?

2014. ápr. 15. 17:48
 1/3 anonim ***** válasza:
sajnos ninsc rá igazán praktika de havonta nem is szedik le, azért 1 hónap alatt nem tud olyan mértékben visszarakódni hogy az már gondot okozzon. fél évente elég leszedetni.
2014. ápr. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem volt,hogy kétszer szedték le két héten belül. Nekem zománchibásak a fogaim és nagyon gyorsan fogkövesednek, hiába csinálok akármit nem javul a helyzet, ráadásul nekem borzasztóan fáj a fogkőleszedés!
2014. ápr. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 2012XY válasza:

A fogkő gyors kialakulása sok összetett tényezőn alapulhat. Én magam is "hajlamos" vagyok erre.


Tanács:

* alapos fogmosás fogselymezés minden nap minimum 2x!

Alapos fogmosással eltávolítod a fogaid felszínéről a lepedéket, ami a fogkő alapja! Ugyan is ebbe a lepedékbe lerakódnak bizonyos ásványi anyagok, ami a nyálban is vannak, ez egy bizonyos idő után egy hálózatos szerkezet lesz majd "elmeszesedik" -->így lesz belőle fogkő.

* fontos a naponta elfogyasztani zöldséget,gyümölcsöt, nyersen! A kemény ételek rágása miatt a nyál segíti tisztábban tartani a szájüreget.

* Igyál sokat: min. napi 1.5 2l folyadék, lehetőleg ásványvíz.

* az is befolyásolja mennyire torlódottak a fogaid

* káros szenvedély elhagyása! dohányzás - természetesen ha van !

Remélem segítségedre voltam!

2014. ápr. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!