Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fáj baloldalt felül a bölcsess...

Fáj baloldalt felül a bölcsességfogam. Meg van dagadva az ínyem, alig bírom a számat kinyitni, és átsugárzik a fájdalom a fülemre és a torkomra is. Meddig tarthat még?

Figyelt kérdés
2009. dec. 29. 20:58
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja, két napja fáj. Még csak a hegye van kint.
2009. dec. 29. 20:58
 2/9 anonim ***** válasza:
Én nagyon megszenvedtem a bölcsességfogaimmal. Ki is kellett húzni őket, már csak 2 van.
2009. dec. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem már félig kint van a bal alsó bölcsességfogam. Ma ismét " beindult". Nekem is fel van dagadva az ínyem, és úgy fáj a torkom, mintha torokgyulladásom lenne.

Nekem ez eltart 1-2 napig, aztán hetekre "leáll", majd újrakezdi. Szerencsére már csak ennek az egynek kell kijönnie.

2009. dec. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Nem tudom neked meddig tart, de az agyarászok szeretik kihúzni őket (megelőzésképpen is) mert igen sok bajt tud okozni.

(Pl. szájzár alakulhat ki a bölcsességfog gyulladásától.)

2009. dec. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Remélem kibújik minél hamarabb. A két legalsót észre sem vettem, csak egyszer nézegettem a fogaimat a tükörben, és akkor láttam, hogy kint vannak. Nem is fájtak egyáltalán. De ez itt felül annál jobban. Augusztusban kezdődött, akkor kb. két hétig szenvedtem vele, utána elmúlt, de most megint előjött. Nem bánnám, ha már kibújna.
2009. dec. 29. 21:33
 6/9 anonim ***** válasza:
Én hat év után untam meg. Egyik alul 18 éves koromra elkezdett nőni, de 24 éves koromra is csak a fele volt elegem lett, hogy félévente pár napig amíg előjön szenvedek vele, elmentem a dokihoz, és pikk-pakk kiszedte. Bölcsességfog nélkül is teljesen jól elvagyok.
2009. dec. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam rá, csak az a baj, hogy az én körzeti fogorvosom szó szerint egy hentes. A nyáron elmentem egy magánorvoshoz, mert fájt a fogam, megröntgenezték, és kiderült, hogy a körzeti fogorvos a fogamban hagyott egy műszert gyökérkezelés után, ami begyullasztotta a körülötte lévő szöveteket. Ki kellett operálni, a kezeléssel és mindennel együtt 126 ezer forintot hagytam a fogorvosnál, két és fél hónapig jártam hozzá. Attól félek, hogy ha elmegyek a bölcsességfogammal a magándokihoz, akkor mire ezt is kioperálja megint otthagyok egy csomó pénzt.
2009. dec. 29. 22:46
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha már van kinn bölcsességfogad akkor azt hamar kiveszi, sima foghúzás áráért, ami kb 5-15 ezer Ft között mozog. Akkor lenne drágább, ha vésni is kellene, de mivel már van kinn darab a fogadból így azt elekrülöd.
2009. dec. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
a tesómnak is ez volt mgröngenezték azt mondták,hogy kihúzzák ki is húzták csak beletört ezért kivették az ínyéből a töredékeket.
2009. dec. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!