Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tudnátok mondani néhány...

Tudnátok mondani néhány tanácsot, hogy győzzem le a fogorvossal szembeni félelmemet?

Figyelt kérdés

Jelenleg 18 éves vagyok, és utoljára gyerekkoromban voltam fogorvosnál. Nagyon-nagyon rég.

Akkoriban sűrűn kellett engem vinni, mert sokáig cukros italokat ittam, és emiatt rosszak voltak a fogaim. Nagyon rossz emlékeim vannak, és gyakorlatilag egész tinédzserkorom alatt csak ha meghallottam azt a szót hogy fogorvos, már valahogy elkezdtem rettegni. Tudom, nagyon hülyén hangzik, de így van.

Most viszont valahogy muszáj lenne erőt gyűjteni magamon, és megcsinálni a fogaimat valamennyire, mert szeptembertől megyek egyetemre, és ott már nem hinném hogy lesz rá időm.


Egy fogamat tuti hogy húzni kell, de lehet hogy kettőt is. Kis fekete csíkok vannak a fogaimon. A gimiben a fogorvosi szűrésnél azt mondták, hogy húzni, és tömni menjek vissza, de nem mertem.


Ha lenne módom altatásos fogászatra menni, már valószínűleg megtettem volna, de az nagyon drága, és nem lenne rá pénzünk.


Esetleg tudnátok mondani pár tanácsot, hogy merjek elmenni fogorvoshoz?


2014. jún. 25. 21:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem szerencsére nagyon jók a fogaim, soha nem volt baj velük. Viszont egy pár hete begyulladt az egyik növésben lévő bölcsességfogam. Azt nyilván ki kellett húzni. Azt sem tudtam, hogy mire számítsak, mert tényleg sosem volt ilyen problémám (se foghúzás, se tömés)

De nem volt rossz egyáltalán. Annyira aranyosak voltak. Viccelődtek az orvosok, miközben csinálták a fogam. Az biztos, hogy az érzéstelenítés miatt semmit nem lehet érezni belőle, tehát attól semmiképp nem kell félned. Utána sem volt rossz nekem. Másnap már rendesen tudtam enni mindenfélét :)

Ne aggódj, nem lesz gond!!

2014. jún. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem az segített, hogy találtam egy nagyon kedves, megértő és jó fogorvost. Ezt az egy megoldást tudom javasolni a problémádra.
2014. jún. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy húzni kell -

Húzni akkor kell csak, ha fáj vagy be van gyulladva

2014. jún. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Merrefele laktok?

Melyik megye?

2014. jún. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Menj el kísérővel pl. anyukáddal v. tesoddal
2014. jún. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Nem fájnak a fogaim. Pont az nem szokott fájni, amire azt mondták hogy húzni kell. (pedig tényleg nagy lyuk van rajta)

Másik szerintem mostanában lyukadt ki, azt néha szoktam érezni. :/ Ezen kívül van egy, ami szintén nem fáj, viszont csúnya. Ezek elég rizikósak. :D

2014. jún. 25. 23:23
 7/8 anonim ***** válasza:

Pedig a nagy lyukat is be lehet tömni általában,

csak jó doki kell hozzá, nem érdemes kihuzatni

2014. jún. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Simán betömik neked, ha hátul van a fog akkor

lehe, hogyt amalgámmal (mert az tartósabb)

2014. jún. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!