Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Rövid idő múlva fogszabályzóm...

Rövid idő múlva fogszabályzóm lesz. Alul-felül és egyszerre teszi fel a doki (fém). Írjatok le mindent, mire számíthatok?

Figyelt kérdés
jah és nem húz fogat, hanem fogívtágítót kapok.. tapasztalatokat szeretnék, előre is köszönöm!!!

2014. jún. 30. 23:55
 1/6 anonim válasza:
Szia! Nekem kb egy éve vették le. Nekem is volt alul is meg felül is. Amikor először felrakják ne pánikolj, 2 hétig kb csak levest meg pépesített ételeket bírsz majd csak megenni. Fogívtágítórol nagyon nem tudok semmit se mondani, mivel nekem olyan nem volt. Csak még hordanom kell éjszakai fogszabályzót, amit valószínűleg neked is hordani kell majd. Remélem tudtam segíteni ^^
2014. júl. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A fogívtágító másnapra nagyon nagy kínokat okozott, de aztán az ki lett véve, és felkerült a fogszabi.


Az elején baromi rossz volt, főleg a szájpadlásomnál zavart az a fém, és néha a szám belsejét kidörzsölte, de aztán hozzászoktam.


Pár év múlva, mikor kivették, hiányzott napokig :)


Úgy megszokod, hogy észre sem veszed, hogy a szádban van! És utána olyan szépek lesznek a fogaid, hogy megéri!

2014. júl. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Lényegében leírták. Az eleje szenvedés, aztán hozzászoksz. Később ha húznak az íven, akkor megint érzékeny lehet 2-3 napig, utána meg észre sem veszed.


Kidörzsölheti a szádat belül a fém, de ha van olyan rész, ami nagyon piszkál akkor lehet tenni rá viaszt (kérhetsz a dokidtól) és akkor nem fog fájni. Nekem szerencsére csak egyszer kellett használni.


A fogívtágítóról nem tudok semmit, nekem nem volt, helyette foghúzás, de feltételezem, hogyha azt helyettesíti, akkor az nagyon fog fájni.

2014. júl. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok! :) Köszönöm mindegyikőtöknek a választ. Attól félek még, hogy utána hogy fogok tudni beszélni, és mivel az egyik metszőm ki áll, a másik pedig befelé, attól is félek, hogy nem tudom majd becsukni a számat normálisan! :/ Nekem azt mondta a doki, hogy a fogívtágítót megszokom, de azt még nem tudja, mikor lehet majd levenni. 2. hozzászóló! Neked meddig volt a szájpadlásodon? Mert nekem ott lesz elvileg. Azért nem húznak fogat szerintem, mert nagyon keskeny az arcom, és -4 foggal még jobban beesne , és ahogy öregednék sokkal rosszabb lenne..
2014. júl. 1. 10:43
 5/6 anonim ***** válasza:

Az emberek sokszor azért mennek dokihoz, mert nem tudják becsukni a szájukat, úgy kiáll a foguk, meg eláll, így úgy amúgy áll...


Szóval ne aggódj, be tudod majd csukni a szádat, beszélni is tudsz majd. Helyretenni akarják a szádat, nem elrontani. :)

2014. júl. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2014. júl. 2. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!