Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Most hallottam a tévében,...

Most hallottam a tévében, hogy szénsavas ital és egyéb savas ételek után nem ajánlatos fogat mosni. Miért van ez így, mi történhet?

Figyelt kérdés
2008. aug. 4. 23:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem szabad, mert a savas dolgok, nevükvől adódóan "felmarják" a fogad felszínét. Persze annyi idő alatt míg megeszel 1 almát nem tűnik el a fogad, de a külső zománc felpuhul. Ha erre a felpuhult rétegre te rámégy a fogkefével sikálni az nem tesz neki túl jótXD magyarán koptatod a fogad, és ezután könnyebben lesz szuvas stb. Próba: ha van otthon régi kihullott fogad, azt tedd bele 1 pohárba és önts rá vmi szénsavasat:D aztán várj pár napot.
2008. aug. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
szénsavas ital és egyéb savas ételek után fogat KELL mosni, csak NEM KÖZVETLEN UTÁNA! Az okot az előttem szóló elmondta.
2008. aug. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Pont ma jött fel ez a kérdés a családban és nekem is ezt mondták, és nem is akarok vitatkozni, de ha feloldja a külső zománcot akkor miért nem kell gyorsan fogat mosni hogy ne oldjon fel többet? Vagy ezt nem nagyon értem.
2008. aug. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!