Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Brutális fogfájás. Mit csináljak?

Brutális fogfájás. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

van egy lyukas fogam, be is gyulladt, elmentem vele a fogorvoshoz, antibiotikumos tömést kaptam, mert annyira fájt, hogy nem tudott nekikezdeni a gyökérkezelésnek. Napközbe jobb szokott lenni, de éjszaka nagyon-nagyon fáj most se aludtam semmit és már a falat kaparom a fájdalomtól.

A Cataflam valamennyit segít, de nem szedhetem folyamatosan. Szegfűszeggel próbálkoztam, de annak meg olyan az íze, hogy nem tudtam 2 percnél tovább a számba tartani. Jövőhéten kell visszamennem a fogorvoshoz, de nem bírom. Valami házi praktika ?


2014. aug. 22. 06:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen durva, szerintem ne húzd jövő hétig, hanem menj vissza az orvoshoz!

Ha mást nem, legalább tudd adni injekciós fájdalomcsillapítót.

2014. aug. 22. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Menj vissza még ma, ha ennyire fáj, akkor ki kell szedni a tömést és kitisztítani a fogad, szerintem valamilyen gyulladáscsökkentő tabletta is kellene, nekem felírt a doki gyökérkezelés előtt antibiotikumot, ami 2 nap alatt elvitte a fájdalmat és rá egy hétre állt neki a gyökérkezelésnek újra.
2014. aug. 22. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is detto ugyan ez volt,és visszamentem mert már elviselhetetlen volt,és kaptam fájdalomcsillapító injekciót!! Szerintem te is menj vissza!! :/
2014. aug. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Menj orvoshoz, nehogy valami komolyabb bajod legyen!
2014. aug. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is menj vissza.
2014. aug. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Menj vissza és kérj fájdalomcsillapítót. Én is jártam már így, tényleg elviselhetetlen dolog volt ez az egész. Kiszedte a gyógyszeres tömést, kitisztította, adott fájdalomcsillapító injekciót, majd felírt antibiotikumot hogy szedjem és amint szépen helyrejött visszamentem és egyből gyökérkezelte. Addig meg volt bent ideiglenes tömés hogy evéssel ne ártsak neki.
2014. aug. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!