Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a fogíny gyulladás eltávolító módszerről?

Figyelt kérdés

Ezt olvastam egy fogínygyulladásos kérdés alatt: "Figyelj, lehet, hogy durva módszer, de nekem bevált. Fogkefével egyszerűen dörzsöld ki. Nekem is volt, és csak ettől múlt el. Kenegetheted Gingisollal is, vagy esetleg Flosralmint vegyél patikában. Lehet, hogy a Listerin is elég lenne."

Szintén fogíny gyulladásom van elől, az alsó pár fogamnál. eléggé rettegek tőle hogy nagy a baj és még nagyobb lesz ha nem teszek valamit, fogorvosnál időpontot nagyon sok idő múlva kaptam..... Szájvizet használok fogmosás rendben, fogkövem van, de ott ahol az érintett gyulladást tapasztalom nem látok. SOS


2014. szept. 5. 23:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Erről a kidörzsölős módszerről nem hallottam, de tény, hogy fogínygyulladás esetén nagyon alaposan kell fogat mosni, mert ha a gyulladt helyen marad egy kis lepedék, attól még jobban begyullad, és nem tud gyógyulni. Úgyhogy ha fáj, vérzik, akkor is rendesen meg kell mosni naponta legalább kétszer. És szájvíz. (Corsodyle, lehet hogy a Listerin is jó).
2014. szept. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát..nem dörzsölném.. nekem a svédkeserűs öblögetés használt elég sokszor, sokáig (tkp borogatás) Gyógyszertárban, "pirostetejűt" vegyél.
2014. szept. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

ami nekem bevált:

alapos fogmosás, ahogy írtad, ott is alaposan, rendesen megdörzsölni, ahol a gyulladás van, fájni és vérezni fog, de hatásos

fogmosás után én gengigelt használtam, mert a gyógyszerész azt ajánlotta, árban is jó volt, és kaptam hozzá ajándék fogkefét :D

utána pedig sós vizes öblögetés

pár nap múlva elmúlt a gyulladás és egy furcsa valami kijött az ínyem alól

de persze lehet, hogy enélkül is elmúlt volna, de már az első nap után jobb volt

2014. szept. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

a sós vizes öblögetés mit takar?? ezt én keverem ki? ha igen milyen arányokban?

Az nem kifejezés hogy vérzik ilyenkor, viszont nem fogok neki mégjobban ártani ha jól megdörzsölöm az ínyemet is. így is szinte csak vért köpök, de legalább 1perc múlva abbamarad a vérzés, ha viszont megdörzsölöm és utána nem áll el akkor a fogaim a vérben fognak úszkálni, ami megint nem valami biztató.. vagy lehet hogy csak én gondolom túl ezt a dolgot, csak eléggé aggódok, így is elég sz*r az örökölt foggenetikám...

2014. szept. 5. 23:36
 5/9 anonim ***** válasza:

egy sima egyszerű vizespohárba meleg vizet engedtem és egy mokkás kanálnyi sót tettem bele (azért nem többet, mert elég rossz íze van így is)

a dörzsöléssel nem ártasz neki, persze nem kidörzsölni kell, hanem csak moss ott rendesen fogat, tehát ne gyengébben, hanem normál erősséggel, ahogy szoktad

nem vérzik sokáig, szinte rögtön el is áll, de ha nem vagy benne biztos, akkor igyál egy kis hideg vizet, a hideg összehúzza az ereket

2014. szept. 6. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
hasznosnak ígérkezik, kipróbálom! köszönöm a segítséget! :)
2014. szept. 6. 12:08
 7/9 anonim ***** válasza:
remélem, tudtam segíteni :)
2014. szept. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én a fogkefével való dörzsölést azért nem ajánlom, mert visszafelé is elsülhet a dolog. Az íny nagyon érzékeny arra, ha alámennek a baktériumok (vagyis a plakk), sok esetben éppen ettől gyullad be és a fogkefével akaratlanul is alásöpörheted. Ha az ínygyulladás oka a fogak helyzeti rendellenessége vagy a fogáttörés miatt van, akkor a masszírozás tényleg segíthet a tünetek enyhítésén, de inkább a fogkefe hátuljával csináld.

Azt is jó lenne tudni ill. kideríteni, hogy mi okozza a gyulladást, mert amíg nem oldódik meg a dolog. Általában a plakk vagy fogkő okozza, amit a fogorvos fájdalommentesen eltávolíthat. Ezen kívül lehet hormonális változás (terhesség, pubertás), dohányzás, cukorbetegség, fogáttörés vagy egyéb rendellenesség (torlódás, túl nagy ajakfék vagy a rossz harapás miatt túl nagy megterhelés éri az ínyt). Őszintén szólva én a fogkőre gyanakodnék, mert lehet hogy te nem látod, de pont az alsó metszők környéke az a hely ahol leggyakrabban előfordul.

Előttem már írtak jó pár hasznos dolgot, de én még hozzátenném a paradontaxot (rossz ízű de nagyon jó hatással van az ínyre), és a curasept termékeket (szájvíz és fogkrém is van belőle, gyógyszertárakban árulják).

2014. szept. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

igen én is ettől tartottam, hogy nehogy nagyobb bajt csináljak vele. szép sorjában kipróbálok mindent, kezdtem a c vitaminnal és haladok sorban, egy fél A4-es oldalnyi "lehetőséget" összegyűjtöttem amik szóbajöhetnek.

Köszönöm neked is!

2014. szept. 6. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!