Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tegyek, hogy lemenjen a...

Mit tegyek, hogy lemenjen a duzzanat az arcomról?

Figyelt kérdés

Szerda este húzták ki a bal leghátsó fogamat, utána összevarrta a doki a sebet, mert szivárgott a vér, és azóta be van dagadva a fél arcom.:C

Jegeltem ma is egész nap, de nem ment lejjebb a duzzanat. Mit tegyek, hogy holnapig elmúljon?:c



2014. szept. 12. 20:26
 1/6 szamo77db ***** válasza:
Nekem ki kellett fűrészelni a bal leghátsó fogamat, mert nem tört elő. A műtét után mondták, hogy másnap és még harmadnap is duzzadt lesz az arcom. Szükség esetén vegyek be egy Algopyrint. Meg is duzzadt másnapra, harmadnap már kisebb volt és szerencsére nem fájt annyira, hogy gyógyszer kellett volna rá. Egy hét múlva vették ki a varratokat. Azért írtam le mindezt neked, hogy lásd, ezek a fogászati műtétek legtöbb esetben kisebb-nagyobb arcduzzanattal járnak. Légy türelmes és ha csak nem múlik a duzzanat, menj vissza a fogorvosodhoz. Igaz, varratszedésre úgyis menned kell!
2014. szept. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Tegyél rá párakötést: krémmel kend be vastagon a duzzanatot (bármilyen jó: testápoló, kézkrém, arckrém...), rá állott vizes gézlapot (gyógyszertárban kaphatsz mull lapot, de több rétegű zsebkendő is jó), rá folpakkot, száraz gézlapot és az egészet rögzítsd egy kendővel a fejed köré tekerve vagy ragtapasszal.
2014. szept. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyik pillanatról a másikra nem fog elmúlni, sajnos a foghúzás ezzel jár. Jegeld, napról napra láthatóan kisebb lesz a duzzanat. Nekem a műtét utáni két napon volt feltűnő, utána már inkább csak azért láttam a púpot, mert tudtam, hogy ott van.
2014. szept. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.:)
2014. szept. 12. 23:07
 5/6 anonim ***** válasza:
2-3 nap kell, hogy a duzzanat lemenjen, borogasd az arcod, de ha csúnyább lesz, akkor gyógyszer kellene. Ha esetleg gyulladt volt a fogad, akkor antibiotikum kell rá.
2014. szept. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
konyharuhába csomagolj be egy jég akut és tedd a dagadt részre naponta többször 10-15 percre. 1-2 nap alatt látványos javulást tapasztalsz majd.-
2014. szept. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!