Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit lehet tenni, ha felnőtt...

Mit lehet tenni, ha felnőtt korra is megmarad 1-2 tejfog? Ha ezeket kihúzatja valaki 30 éves kor után, akkor kinő ugyanúgy mint gyerek korában?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek! Szégyen lenne így elmenni fogorvoshoz!

Köszi...


2008. aug. 9. 22:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Márpedig ezen csak fogorvos tud segíteni. Ha kihúzzák a tejfogadat, az nem azt jelenti, hogy alatta ki is nő a rendes fogad. Valószínűleg pont azért nem estek ki, mert nincs alatta rendes fog. A tejfog ugyanis attól esik ki, hogy alatta a maradandó fog elkezd nőni, és kilöki a tejfogat.

De miért szégyen így elmenni fogorvoshoz? Ez a munkája. Ő jobban tudja, mit kell csinálni, mint mi itt.

2008. aug. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem te vagy az egyetlen, akinek felnőtt korában van még tejfoga. Azt hiszem ezen az oldalon is olvastam már ilyenről. Amúgy melyik fogad?
2008. aug. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A nagypapám hetven évesen húzatta ki az utolsó tejfogát.
2008. aug. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az első kettő egérfog! Bár nem rólam van szó, hanem az egyik barátomról, de nem tudom rávenni, hogy elmenjen fogorvoshoz!
2008. aug. 10. 10:33
 5/6 anonim válasza:
100%

Nekem is van még két tejfogam, igaz alsó rágófogak, nem látszik, de más színű, mint a többi. Bár ez már lehet, hogy a tömésektől. Korábban ki akarta húzni a doki, de a rötgenen nem látott alatta fogat, így inkább lekezelte. Azóta ahány más dokihoz elmegyek, ezt mindig el kell mondanom, hogy nincs alatta másik. Valahogy mindegyik ki akarná húzni, nem tudom miért. Állítólag hamarabb romlik.

Nem értem, miért lenne szégyen így elmenni fogorvoshoz: tényleg az a dolga, hogy megnézze mit lehet vele tenni, ha meg nem fáj, akkor meg semmi gond. Én még büszke is vagyok rá, hogy van még tejfogam (28 évesen) :o) és most a napokban nőtt ki egy bölcsességfogam is minden fájadalom, cécó nélkül....

2009. jan. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem a felső két szemfogam tejfog. A jobb oldalit a barom doktor kihúzta még tinédzser koromba (nem tudom mi okból, mert mai napig nem nőtt helyébe másik). A bal odalit mai napig nem engedem kihúzatni, holott majdnem minden doki szint úgy mint az előttem szólónál ki akarja szedni.


Én mai napig mélyen megvetem azt az orvost (pedig pár éve elhunyt), hogy kiszedte az egészséges ép fogamat, és egy évtizede hiányos fogsorral kel élnem, és így is kell le élnem hátra lévő életemet.


Mivel szemfogról van szó így nagyon látványos a hiánya.


Fogpótlásról, koronáról már volt szó egy új orvossal...de a koronánál sajnálom a további ép fogak igénybevételét. Az egy szem fog pótlása a mai új modern fogpótlás meg számomra megfizethetetlen. Kinga/23

2012. aug. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!