Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Be van gyulladva az inyem mar...

Be van gyulladva az inyem mar egy jo ideje. Voltam fogorvosnal adott corsody-lt de nem lett jobb tole. Mit tegyek? Mitol lehet? Okozhat szervi problemat hogy hosszu ideje be van gyulladva?

Figyelt kérdés
Neha verzik,valahol lejebb van huzodva az inyem valahol bevan dagadva egy kicsit.Kulfoldon vagyok es fogorvoshoz csak nov. korul tudok menni.Rosszabodhat annyira hogy addigra mar nem lehet rajta segiteni?
2008. aug. 14. 11:16
 1/8 A kérdező kommentje:
Renedesen mosom,hasznalok szaj oblitot......
2008. aug. 14. 11:17
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem inkább fogínysorvadásod van? A vérnyomáscsökkentő pl. okozhat ilyesmit, ha netán azt szedsz.
2008. aug. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem szedek semmilyen gyogyszert!A fogorvost megkerdeztem hogy nem lehet e hogy iny sorvadas es azt mondta nem.Ezert nem tudom!
2008. aug. 14. 12:00
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én 20 éves vagyok, és fogászatot tanulok. Lassan 1 éve, hogy be van gyulladva az ínyem. Fogalmam sincs, hogy mitől, bár orvosommal arra gyanakszunk, hogy a fogamzásgátló tabitól. Emiatt abba is hagytam 4 hónapja, de azóta sem javult. Nekem azt mondták rendszeresen (én 2-3 havonta) járjak fogkőszedésre. Járok is, de semmi javulás. Sok mindentől lehet ínygyulladás: vitaminhiány, vashiány, legyengült immunredszer, terhesség, rossz fogak, rossz pótlások, ha a fogak túl szorosan állnak egymás mellett, (ez kedvez a baktériumoknak, mivel így nehezen tisztítható) fogamzásgátló tabletta. Próbáld ki a meridol nevezetű fogkrémet és szájvízet, ez ínygyulladásra van. A curasept öblögetőt is dicsérjük. Ha az állandó fogkőszedéstől nem javul, akkor sebészi úton kezelhető, ha gyulladásos szövetszaporulat áll a háttérben. Olyan szinten nem rosszabbodhat, hogy nem lehet már rajta segíteni. Nem tudom mennyi az a "jó ideje be van gyulladva", de ebből azt veszem ki, hogy krónikus ínygyulladás a Tied, ami még teljesen visszafordítható. Külföldön nem tudnál elmenni fogdokihoz?
2008. aug. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

koszonom a valaszt!Voltam dokinal!O is azt mondta hogy kozel vannak a fogak es nem tudom kozte mosni szerinte ez a baj.Csinalt roggent azon nem latot semmit.Azt mondta jol van a fog.Volt egy vetelesem marciusban.Es aprilistol van ez a gondom.Van porcelen fogam es ott van lemenve az inyem es ottvan begyulladva de most atment a masik oldalra ahol szinten ugyanez a helyzet most.Nem faj csak kellemetlen,nem jo hozzaerni vagy kemenyet enni...Az egyik helyen neha szivarog a ver.Es kellemetlen neha a szaj szagom.Nem szedek semmilyen tablatat,rendesen mosok fogat haznalok szajoblitot....

Szerinted vissza menjek a dokihoz?Kerjek antibiatikumot?

Nem lehet szervi bajom a gyulladastol?Akkor lehet rajta segiteni ha hazamegyek?Kerlek irj mert 2 het mulva megyunk nyaralni es nem szeretnem ha gond lenne.Es szeretnem ha elmulna mar!!!!!Irhatsz privatba is!Elore is nagyon koszonom!!!!!!!

2008. aug. 15. 11:07
 6/8 anonim válasza:

Szia!Nekem is ugyanez a problémám,mint neked,és még csak 20éves vagyok,de lassan én is több,mint fél éve szenvedek a fogínygyulladástól és vérzéstől.Elmentem egy magán fogorvoshoz,leszedték a fogkövem,azt mondták,hogy az okozza,ami részben igaz is volt,sokat javult azóta,de még a mai napig 1-2helyen be van gyulladva az ínyem és vérzik is.De nem tudják,h mi a baj.Próbáltam már minden féle fogkrémet,fogport,gélt,de sajnos nem segített.Én javaslom még neked a fogselyem használását,nekem is sokat segít.

Annyira vérzett az ínyem,hogy azt javasolta a fogorvos,h menjek el egy vérzékenysági vizsgálatra,mert lehet,h vérzékeny vagyok,de ott azt mondták,nincs ilyen problémám.Ha van vkinek még tanácsa engem is érdekelne.

2008. aug. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szia!

Ez nekem is nagyon sokáig problémám volt,de miután egy könyvben olvastam a c-vitaminról,kipróbáltam. Most már napi 3-4000 mg-ot szedek,és azóta nem gyulladt a fogínyem. Tényleg jó! És még nagyon sok minden másra is. Próbáld ki!

2008. aug. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ezt tabletta vagy zöldségek,gyümölcsök formájában viszed be?Ha gyümölcs formájában honnan tudod hogy hány mg-ot vittél be?
2008. dec. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!