Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Valaki segítene abban hogy a...

Rapidio kérdése:

Valaki segítene abban hogy a fogorvos jól csinált-e mindent?

Figyelt kérdés

Szombaton húzták a fogam.

Magán doktorhoz mentem mert azt mondták nekem hogy ha pénzt kapnak akkor jobban odafigyelnek.

A jobboldali bölcsességfogamat húzták ki.

Majd nem kiszakította az állkapcsomat.


Megfigyelések a foghúzás után :


-Rettenetesen büdös a szám állítólag pedig esküszöm hogy mosok fogat rendesen.(Belenyúltam a számba és a kisujjammal megnyomtam a sebet.Megszagoltam és majdnem rókáztam...)

-Furcsa íz van a számba.

-Foghúzás után 2-3 napra annyira fáj a két állkapcsot összekötő rész hogy alig tudok ásítani.

-Utána olvastam hogy ekkora műtét után valami gyógyszer örleményt szivacsot meg varrást kellett volna kapnom de ezek közül semmit nem kaptam..


Baj hogy ezeket nem csinálta meg a doktor?

(Cegléd sztk mert nyaraltam)

21f



2014. nov. 17. 22:20
 1/10 anonim ***** válasza:

Az első dolog: a sebet ne nyomogasd semmiképp!


- A foghúzás mindig feszítő érzéssel jár. Nem kívánom, hogy megtapasztald, hogy milyen érzés amikor gyökéremelővel távolítanak el egy betört gyökeret, de azután kívánnád a "hagyományos" foghúzást. :)


- Ez lehet a vér, esetleg a szivárgó genny (ami baj), vagy tisztul a seb (ami viszont jó).


- Ez teljesen normális, a húzás egy nagyon durva trauma az állkapocsnak illetve az izmoknak, ízületeknek, ilyenkor kicsit be is gyulladnak és ennek mértékétől függően alakul ki szájzár. Ez még 1-1,5 hétig teljesen normális.


- Gyógyszert és szivacsot csak akkor raknak zárásként a sebre, ha gyulladásban volt. Lehet nem volt rá szükség, lehet van benne csak nem tudsz róla, ezt a dokitól meg kellene kérdezned.


Szerintem ha fájdalmad nincs és a seb környéke nem feltűnően vörös, akkor nincs miért aggódnod. A bölcsességfog húzás durva dolog tényleg, ha szombaton húzták akkor most már napról napra javulást kell, hogy tapasztalj, csak ne piszkáld, ne öblögess (csak lötyögtesd a vizet a szádban), ne szívogasd.

2014. nov. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hát ezt jó tudni köszönöm mert fogmosáskor a sebet is "megkeféltem,, meg körülötte is.

Dohányzok is sokat sajnos.

Tuti hogy nem tett bele semmit mert végig láttam mindent.


A szájzár az az amit én is érzek most? Hogy nem tudom kinyitni a számat?

2014. nov. 17. 23:17
 3/10 A kérdező kommentje:

Ja és sokszor lüktet.

Elég kellemetlen..

Mint ha tűt nyomnának bele gyengéden .

Ha ez nincs akkor meg érzem hogy lüktet az erem.

2014. nov. 17. 23:20
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a fogorvos minden húzásnál, hogy másnaptól már mosni kell, de csak finoman, puha fogkefével.
2014. nov. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem akarom hogy a fél számat ki operálják mert valami nem jól lett csinálva :(
2014. nov. 17. 23:49
 6/10 anonim ***** válasza:

Mosni aznap nem szabad, másnap már lehet finoman, puha sörtéjű fogkefével. (ami amúgy is ajánlott, a durva sörte nem jó)

A szájnyitási korlátozottság pedig a szájzár, igen. Ennek vannak enyhébb és durvább verziói, de elmúlik magától.

2014. nov. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget ! :))
2014. nov. 18. 00:29
 8/10 anonim ***** válasza:

Egy száraz gyulladás alakult ki az eltávolított fog helyén, ami az angol szaknyelvben "dry socket syndrome"-ként ismert. Tipikus tünetei a fájdalom és a szájszag. Valószínűleg a dohányzás miatt a véralvadék eltűnt a helyéről, és gyógyulás helyett heveny gyulladás alakult ki. A teendőd az, hogy elmész a fogorvoshoz és ő segíteni fog. Legvalószínűbb, hogy rosszízű "mentolos" gézdarabot tesz a sebbe, amit naponta cserélni fog. Pár nap alatt rendben leszel :)


Egy fogorvostanhallgató

2014. nov. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi :D

Elmúlt 4 napra rá a fájdalom de kb 2 hétig akármit csináltam irtó büdös volt a szám :)

2014. dec. 22. 23:33
 10/10 anonim ***** válasza:
Gondolom fogorvostól függ de nekem is távolítottak el betört foggyökeret, abszolút semmit nem éreztem.Pedig féltem a beavatkozástól.
2019. ápr. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!