Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsesség fog műtét után?

Bölcsesség fog műtét után?

Figyelt kérdés
Hétfőn ki műtötték a bal alsó bölcsesség fogamat.Az lenne a kérdésem, hogy járt-e már úgy valaki hogy a műtét oldalán a nyelv vonalánál és az alatt a nyelvtő felé begennyesedett? Mit lehet ellene tenni? Maga a varrat nem gennyes picit piros de nem vészesen! Minden étkezés után mosok fogat és Listerine-nel át mosom a számat(nem öblögetek mert azt mondta a doki hogy azt nem lehet)! A duzzanat az arcomról szépen megy le óránként jegelem. Előre is köszi a válaszokat!

2014. nov. 20. 18:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha gennyes, menj vissza és kitísztitják. Annak nem szabad gennyedzeni.
2014. nov. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ma csütörtök van, amikor varratszedésre mész, észreveszik, vagy ha mégsem, mondd el ezt a gennyesedést. Ott tudni fogják mit kell vele tenni. Nem fáj? Javulást.
2014. nov. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
kaptál antibiotikumot?
2014. nov. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nagyobb volt a rémületem mint hittem. Ma felhívtam a dokit elmondtam, hogy mi a panaszom. Kiderült, hogy ez nem gennyesedés. Azt mondta a doki, hogy ez olyan mint amikor lehorzsolom a kezem egy var keletkezik, ugyan ez van az ínyjenem is csak mivel ez folyamatosan nedvesedésben van így ilyen fehéres sárgás a színe. Szedek antibiotikumot! Hétfőn kell mennem varratszedésre! Még lenne egy kérdésem. Mikortól ehetek csokit? Majd meg veszek érte :$ *.*
2014. nov. 21. 20:06
 5/5 anonim ***** válasza:

Melyik fogadat vették ki? Belülről műtöttek? Bocsi a kérdésekért, de érdekesen hangzik.

Én sem rég vagyok túl a műtéten, én sajna az antibiotikumra nagyon rosszul reagáltam, szerintem az immunrendszeremet lenullázta. Megfáztam, állandóan fájt a fejem, gombás fertőzésem lett, 2 napig ment a hasam úgy, hogy normaflor-t szedtem mellette és ha még nem lett volna elég bajom, akkor egyik éjjel végigharaptam belülről a számat, a sebekből pedig 2 nap után csodálatos aftáim lettek. Piszkosul fájtak, 3 napig jártam a szájsebészetre ecseteltetni mire hajlandó volt a dokim kiszedni a varrataimat. Hajlamos vagyok az aftára, de mivel sok helyen azt olvastam higiéniás problémákból eredhet, ezért rákérdeztem a dokinál totál kétségbeesésemben, hogy mit csinálok rosszul. Azt mondta, hogy ránézésre szép tisztán van tartva a seb és a környéke, így nem gondolná, hogy emiatt, előfordul az ilyen, meglehetősen sokszor.

Ergo én azt mondanám, amíg elvagy és a fájdalomcsillapítók mellett nincsenek komoly fájdalmaid, addig aggodalomra nincs ok! :)

2014. nov. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!