Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen fogkrémet használjak?

Milyen fogkrémet használjak?

Figyelt kérdés
A fogaim érzékenyebbek hétről hétre jobban! és az ínyem visszahúzódott elég keményen. használtam colgate, sensod. fogkérmet most pedig elmex fogkrémet próbálok, de ebből is van több féle. kezdésnek a simát használom.

2014. nov. 20. 18:02
 1/10 anonim ***** válasza:
a fogorvos nevűt
2014. nov. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Lacalut aktív, paradontax, sensodyne, zöld elmex, fogselyem (!), szájvíz (lila listerine vagy corsodyl), puha sörtéjű fogkefe és ami a legfontosabb: időpont a fogorvosnál!
2014. nov. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A fogorvos nekem is az elmex-et ajánlotta (talán a pirosat? de már rég volt). A patikus is biztos tud segíteni.
2014. nov. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A fogíny visszahúzódása a fogágybetegségek következménye, de a rossz fogmosási technikával is sokan elrontják, mindig ínytől kifelé kell mosni, nem össze-vissza rángatni.
2014. nov. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
fogorvoshoz idő kell ami munkahelyről való kimaradás! nem azért írtam ide mert nem gondoltam arra! fogínytől kifele? puhább sörtéjű fogkefe? nem gondoltam volna h ezek számítanak mondjuk azt h kifele nem tudom elképzelni hisz mikor mosom anélkül h le emelem a fogamról nem lehet csak kifele húzni olyat meg még nem hallottam h emel fogra rá tesz és le\ felhúz. vagy kör-körös mozgásra gondolsz? az alap piros elmexel akkor nem a legjobbat választottam? fogorvos ajánláson kívül és az idegelésen kívül mit tudna még tenni?
2014. nov. 20. 19:20
 6/10 anonim ***** válasza:

fogmosás: https://www.youtube.com/watch?v=fe4qy8BKCLw

fogselyem: https://www.youtube.com/watch?v=R1HwBM4BFTc

A piros elmex is jó, de a zöld az ami kifejezetten érzékeny fogakra való (a piros a szuvasodás megelőzésében a legjobb). Tüneti kezelésre jó, magát az okot viszont nem szünteti meg.

Nem idegelni akarlak, de egy fogorvos le tudná szedni a fogköveidet (ami az ínylehúzódás gyakori oka) és ha még megszeretnéd tartani a fogaidat, akkor ahhoz is tud kezelést ajánlani (pl. sinezés, héjazás...). Egyébként ha cigizel, akkor kezelés ide vagy oda: nem sok idejük van hátra a fogaidnak (a túlzott alkohol, kávé és tea is hasonlóan káros az ínyre). Már csak azért is jó lenne minél előbb elmenni hozzá, mert az hogy ilyen gyorsan visszahúzódott az íny, nem jó jel.

Csak megjegyzésként: nem tudom milyen nemű vagy, de terhesség is okozhat ínyproblémákat.

2014. nov. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
a legtöbb fogkrém csak rongálja a fogzománcot. annyira súrolja, hogy puhul tőle a zománc és aztán érzékeny lesz a fog. a sensodyne pronamel, az jó, az elmulasztja az érzékenységet.
2014. nov. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
férfi vagyok 23 éves, és nem új keletű a dolog mondjuk 6 éve folyamatosan ilyen visszahúzódott az ínyem! nem dohányzok és többnyire vizet iszok! gondoltam még vitamin hiányra de zöldséget és gyümölcsöt is eszek amikor tudok, bár emellett semmit nem szedek!
2014. nov. 20. 21:29
 9/10 anonim ***** válasza:
Gyógynövényes fogkrém esetleg
2014. nov. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Próbáld ki a fogkőeltávolítást (uh-s) - az nagyon jót

tesz

2014. nov. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!