Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha az összes fogamat ki kell...

Weronwicca kérdése:

Ha az összes fogamat ki kell húzni, akkor összeségében mennyi ideig tart kb mire az első húzástól eljutok addig, hogy bent legyenek a müfogak?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok de sajnos kevesebb olyan fogam van ami nincs kirohadva, mint amennyi ki van. A családunkban 30 éves korára senkinek sem volt egy foga sem. Muszáj lesz elmennem dogorvoshoz, legkésőbb nyáron munkába kell állnom (gyesen vagyok még) de eddig amikor elmentem, már a bejáratnál elájultam a félelemtől. (Szó szerint..)

Mennyi ideig tart egy ilyen kezelés? Azt hallottam, hogy egyszerre csak 6 fogat húznak ki maximum! Mennyire fáj maga a húzás illetve a gyógyulás? Nagyon félek, de így már az utcára sem merek nagyon kimenni.. :(



2014. nov. 21. 00:40
 1/5 anonim ***** válasza:

egyszerre maximum hármat húznak.


és utána attól függ hogy milyen fogsorod lesz


implantátumos vagy kivehető


Az implantátum plusz fél év

2014. nov. 21. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Először is olyan fogorvoshoz menj, akitől nem félsz ill. valami miatt bizalmat érzel iránta. Másodszor, a lelkiismeretes és 10-15 éves gyakorlattal rendelkező orvos arra fog törekedni, hogy a lehető legtöbb fogat megtartsa valamilyen formában, tehát ne kelljen kihúzni. Ugyanis a foggyökér ill. a fognak a fogmederben maradó része még alkalmas lehet egy nem kivehető protézis megtartására. Ma már sokkal jobb a fogorvosok technikai felkészültsége és a fájdalomcsillapítók is gyorsabban hatnak. SZTK fogorvosnak biztosan spórolnia kell és a TB sem nagyon támogat drágább megoldásokat, de jó magánfogorvosnál félni nem kell. Én ugyan már csaknem háromszor annyi vagyok, mint te, de pár éve kaptam szinte teljes átalakítást, ahol volt húzás, de sok gyökérkezelés is. Meg kell mondanom, hogy ez nem összehasonlítható ahhoz, amit 16 évesen, meg 30 évesen, meg 45 évesen éltem át. Most egyáltalán nem volt rossz érzésem a beavatkozások során. Egy teljes protézis elkészülte hozzávetőlegesen 3-6 hónap lehet, hiszen közben gyógyulnia is kell a sebeknek és ha marad még fogad, akkor kisebb részekből fog állni a protézis, hogy a későbbi beavatkozásoknál ne az egészet kelljen megcsinálni.
2014. nov. 21. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Remélem pénzed van, mert ez nem lesz olcsó.


A fájdalomtól ne félj, érzéstelenítve igazán nem fáj semmi, legfeljebb kicsit kellemetlen, az utólagos fájdalmakra meg elég napi pár darab fájdalomcsillapító (rendes vényköteles persze, nem ezek a sz.rok, amiket reklámoznak).

2014. nov. 21. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én attól a gondolattól ájulok el félelmemben, hoyg elveszítem egy fogamat, vagy akár csak annyi foganyagot ki kell fúrni belőle, hogy már gyökérkezelni kell vagy koronázni.

Sokkal kevésbé félek a töméstől.

Ráadásul a romló fog FÁJ is.

Te hogyhogy nem tömetni akarod inkább?


Én egész életemben évente 3-10 fogkezelésen voltam, de 40 évesen elmondhatom, hogy minden fogam megvan, eredeti és hibátlan - már.

2014. nov. 21. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ja, az idő: magánpraxisban általában keveset kell várni, az inkejció után 5 perc múlva, vagy ha valakit behívnak közben, míg téged kiküldenek zsibbadni, akkor hosszabb idő múlva kezdik el fúrni. A lyuk méretétől és a beavatkozás fajtájától függ az időtartam. A sima tömés egy alkalommal elkészül, gyökérkezelés után még egyszer el kell menni a teljes befejezéshez. Egy fogászati kezelés nekem 20-25 percnél hosszabb még sosem volt az elmúlt 2 évtizedben.

Az én orvosom egy alkalommal csak egy foggal foglalkozik, max. 2 egymás mellett lévővel.

2014. nov. 21. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!