Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyulladt íny kezelése? Húznak...

Razorclaw kérdése:

Gyulladt íny kezelése? Húznak fogat ha közepesen gyulladt az ínyem?

Figyelt kérdés
Kicsit meg van dagadva az arcom, a fogam nem fáj szinte egyáltalán, de ha megnyomom vagy mozgatom akkor kicsit fáj/érzékeny.. viszont az ínyem annál inkább. Ki szeretném húzatni, vagy amit ilyenkor a legérdemesebb?

2014. nov. 25. 07:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Kapsz gyógyszert először, ami lecsökkenti a gyulladást, mert ilyen állapotban a lidokain sem nagyon működik. Aztán a helyzettől függ, hogy húznak-e e vagy esetleg még menthető a fog.


Ha menthető, az mindenképpen jobb és olcsóbb megoldás is, egy fogpótlás horribiis összegekbe kerül.

2014. nov. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet azért fáj az ínyed, mert ott tör utat magának a genny, jobb lenne előtte Dalacint szedni és kb 1 hét múlva huzatni, ha nagyon muszáj és nem menthető gyökérkezeléssel.
2014. nov. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igazából az a helyzet, hogy ezt a fogamat már gyökér kezelték, és a próba tömés is bent volt már.. Viszont én nem mentem vissza a fogorvoshoz, és időközben a próbatömés kijött. Szóval biztos majd örül nekem az orvos :D De ez van. Fura mondom mert csak meg van dagadva, igaz látványosan de nem fáj különösebben. Csak ha az ínyemhez érek.
2014. nov. 25. 08:12
 4/5 anonim ***** válasza:

Miért akarod kihúzatni? Hány éves vagy, melyik fogról van szó?

Ha az orvos azt mondja, hogy meg lehet menteni, vagy legalábbis lát rá esélyt, ne dobd ki az ablakon a fogat. Ha nem pótoltatod, szétcsúszik a harapásod, a szomszédos és alatta/fölötte lévő fogak meglazulhatnak, bedőlnek, állkapocsfájdalom alakulhat ki pár év múlva.

2014. nov. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
23 vagyok, és természetesen ha lehet, megmentem, vagy is majd a doki! :D
2014. nov. 25. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!