Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ez ugye nem szájzár? Hogy...

Ez ugye nem szájzár? Hogy dolgozzak így? Nehéz beszélnem, mert nagyon fáj a szám, amikor ki akarom nyitni, hogy beszéljek.

Figyelt kérdés

Tegnap nagyon sok injekciót kaptam a fogászaton.

Fogmegtartó kezelés volt a fogsorom több helyén, tehát nem egyetlen pontban.


Azóta nagyon érzékenyek a fogaim bizonyos pontokon, és még ehhez jön az, hogy nem tudom rendesen kinyitni még most sem a számat. Keveset tudok beszélni, de lassan és nem teljesen érthető.


Viszont a munkakörömből éppen a szóbeli kommunikálás a legfontosabb. Mit tudok tenni?


2014. dec. 2. 23:52
 1/5 anonim ***** válasza:
61%

Menj táppénzre egy időre. :)

Viccet félretéve, a szájzár általában magától elmúlik, de sokat javíthatsz a dolgon, ha tornáztatod. Finoman próbáld két ujjal kifeszíteni a szád. Szájzár az izmok befeszülésétől van ami adódhat elsavasodásból vagy kisebb-nagyobb gyulladásból. Mindkettő hamarabb gyógyul, ha a terület vérellátása jobb, ezt pedig tornáztatással tudod a legkönnyebben elérni.

2014. dec. 3. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne piszkald a szadat menj vissz az dokihoz es ir fel neked gyogyszert!

jobbulast kivanok

2014. dec. 3. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nyugodtan tornáztathatod az állkapcsod. Én a bölcsességfog műtét után kaptam szájzárat és varratszedésnél a doki mutatta meg hogyan kell. Ahogy az első is írta, egyik ujjad a felső fogsort, a másik az alsót húzza és ahol fáj, ott megtartod mondjuk 1 percig. Aztán tovább. Muszáj ezt csinálni, mert utána nem tudod majd rendesen kinyitni a szád ha mész fogorvoshoz. Fogfájás meg nem lehet, hogy normális ilyenkor?
2014. dec. 3. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Milyen "fogmegtartó" kezelésed volt?
2014. dec. 3. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Menj el pár nap szabira
2014. dec. 3. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!