Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egészséges fogat kihúznak...

Egészséges fogat kihúznak kérésre?

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet hogy a két felső fogam miatt kéne csak fogszabályzó, és mivel már 18 elmúltam, ezért elég drága dolog, meg nem szívesen várok még 1-2 évet hogy rendeződjön. Mit gondoltok, ha a fogak állapota nem indokolja, de én szeretném hogy kihúzzák és pótolják, teljesen hülyének fognak nézni?

2014. dec. 9. 20:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben orvos-etikai kérdés is felmerülhet, teljesen egészséges fogat szerintem nem fog kihúzni neked senki sem, max a faluvégi kocsmában, ha csak nem indokolt.
2014. dec. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akkor be kell rúgjak és elintézni a dolgot magamnak :-)
2014. dec. 9. 20:20
 3/12 anonim ***** válasza:
jaj, ne.. a fogpótlás méreg drága és soha, de soha nem olyan tökéletese, mint az eredeti.
2014. dec. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

De még mindig jobb mint a nyúl fogak... szerintem.

Nem beszélve a fogszabályzóról ami jóval drágább mint két fog pótlása. Persze ez nem ilyen egyszerű ahogy gondoltam.

2014. dec. 9. 20:22
 5/12 anonim ***** válasza:

A két felső egyest "olcsón" egy híddal lehetne pótolni, ami a két kettesre van lehorgonyozva. Ehhez azt a két kettest is szanaszét kell csiszolni, ezek a híd alatt vagy az illesztésnél szuvasodhatnak, ami problémákat okozhat. A két egyes helyén terhelés hiányában a csont és az íny idővel visszahúzódhat és rondább lesz, mint most, akármilyen is.


Implantátummal pótolni a két fogat cirka ötszázezer forint nagyságrend, az mondjuk jó szájhigiénia esetén szép megoldás.


Ha ragaszkodsz ehhez a hülyeséghez, esetleg felmerül az a lehetőség is, hogy nem húzzák ki, csak lecsiszolják és tesznek rá egy-egy koronát, akkor már ez a legolcsóbb és legkevésbé gázos megoldás. De gondolom ez csak akkor megy, ha azért annyira nem lóg ki a sorból ez a két fog.


Én a fogszabályozást választanám a fogaim lepusztítása helyett, arra majd "ráérsz" idősebb korodban.

2014. dec. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Van még egy kevésbé invazív lehetőség, ami működhet, ez is nyilván attól függ, pontosan milyen a fogsorod: a szomszédos fogakra héjakat tenni és így kiegyensúlyozni az összképet.
2014. dec. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Baromi hülye ötlet az egész.

Az utolsó hozzászólót kiegészítendő:

Ha egy fog ferdén áll és becsiszolják, majd egy "normál" állású koronát kap, akkor előbb vagy utóbb a gyökér felszívódik, mivel nem egy irányba hatnak a foggyökérre és a koronára az erők rágásnál.

A többit már mind elmondták előttem. Az implantátum baromi drága, a híd nem tartós és nem is annyira esztétikus, mivel nem lesz "rés" a fogaid között ezért nagyon mű látványt fog nyújtani, hiába jó az anyag, a leképzés, a szín. Ráadásul 2 foghiány egymás mellett nem is túl stabil pozíció egy hídnak. Az implant meg drágább, mint a fogszabi. Bár egy jó full cirkon híd is ott van 150 ezer körül + a húzások, akkor meg már majdnem ott vagy, mint a fogszabi árával.

2014. dec. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Jó... gondoltam hogy nem úgy lesz ahogy én elképzeltem, de 24 éves fejjel már nem igazán szeretnék fogszabályzót.

De akkor ezek szerint nincs más választásom. :) Köszi a válaszokat!

2014. dec. 9. 21:11
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem most 26 évesen lesz. Probléma? :) Legalább látják mások, hogy figyelünk a külsőnkre és igényesek vagyunk rá, még ha kicsit későn is.
2014. dec. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ja.. jobb később mint soha :)
2014. dec. 10. 12:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!