Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hálapénz magánfogászaton?

Hálapénz magánfogászaton?

Figyelt kérdés

A kérdésem talán kicsit furcsán hangzik elsőre, mert hát pont azért megy az ember magándokihoz, hogy a nagyobb kifizetett összeg reményében jobb ellátásban részesüljön és igazából bármit kell csinálni, az egy kisebb vagyon már alapból, viszont ha elmesélem a sztorim talán megértitek.

Gyermekkorom óta borzalmasan rosszak a fogaim, amit a családom igyekezett a genetikára fogni. Egyke gyerekként elég elkényeztetett voltam olyan paradox módon, hogy például amikor fájt a fogam - és sírtam, mert fáj -, akkor drága szüleim megkérdezték, hogy akarok-e fogorvoshoz menni és meglepő módon a 8-10 éves kicsi Én azt felelte, hogy nem, mert fél. Viszont az is rossz volt, hogy fáj, úgyhogy mindenféle népi gyógymódot kipróbálva igyekezett a drága anyukám elmulasztani a fájdalmam. Olyan konkrét esetekre is emlékszem amikor 2-3 gennyes tasak is volt az ínyemen (még mindig kb 10 éves lehettem) és annyit tanácsolt, hogy szívogassam. Mondanom sem kell, a saját szájhigiéniájukra sem igazán figyeltek sajnos, így a sorsom megpecsételődött egészen addig, amíg rá nem jöttem kb 13-14 évesen, hogy minden normális ember mos fogat naponta 2x.

Azóta szerencsére nem romlottak a fogaim, viszont így is elég kárt okozott a múlt fizikálisan és mentálisan is, úgyhogy legyűrve minden szégyenérzetet így 24 évesen idén szeptembertől mostanáig bezárólag túl vagyok 5 eltávolításon, 8 tömésen, fogkőleszedésen és már kész a fogszabályozási kezelési tervem is.

Szomorú ez, tudom, hogy elég nagy szégyen, de talán így elhiszitek milyen katarzis ezen túl lenni végre és mennyire hálás lehetek a humánus bánásmódért és a fantasztikus munkáért a fogorvosomnak. Bár még a fogszabályozás hátra van, én úgy érzem valahogy ki szeretném fejezni neki a hálámat. Felesleges ajándékokat nem szeretnék venni, mert az neki is kínos és nekem is, a pénz viszont egyrészt személytelen, másrészt magánrendelő lévén nem tudom szabad-e. Egy jó nevű klinikáról van szó és az egyik fogorvosukról aki ott dolgozik. Maga a rendelő szoba be is van kamerázva és fizetni is mindig a recepción kell, így főleg nem szeretném véletlenül sem kellemetlen helyzetbe hozni szeretett doktornőmet.

Ti mit tennétek a helyemben?



2014. dec. 17. 00:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%

Megértelek. Én is rettegek a fogorvosoktól, és nem alaptalanul, de nem részletezem itt most.


1. verzió:

Szóval add át az összeget egy borítékban. vagy elfogadja, vagy nem.


2. verzió:

Trükközöl. Átadsz egy átlátszó csomagolásban egy felbontott bonbont, úgy, hogy beleteszed a pénzt. Ekkor csak az a gond, hogy mi van, ha tovább ajándékozza :)

Így halkan megjegyezheted, hogy ajándék az ajándékban :)

2014. dec. 17. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez a hálapénz téma úgy látszik kigyalulhatatlanul beleragadt a magyar emberbe. Pedig fizetsz tisztességgel a szolgáltatásért, és nem kevés pénzt hagytál eddig ott és fogsz is. Én is egy kedves, nagyon ügyes dokinőhöz megyek, ha néha kell, de eszembe sem jutna az, amit tervelsz. A magánrendelőben nem áll fenn az a kényszerhelyzet, ami kitermeli a kórházi hálapénzes viszonyokat.
2014. dec. 17. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Magándokinál nem szokás hálapénzt adni. Amit ő csinál az egy szolgáltatás a kellemes váróval, a kedves recepcióssal és a humánus bánásmóddal együtt, ezek benne is vannak az árban, azért ilyen kedvesek és óvatosak hogy aki odamegy az később is őket válassza.


Nem is hinném, hogy elfogadja, mert keményen ellenőrzik az adóellenőrök az orvosokat, hogy adnak-e számlát meg ilyesmi, ezzel pedig be lehet húzni őket a csőbe.


Egyszerűen mond meg neki, hogy elégedett vagy a munkájával és köszönd meg szépen.

2014. dec. 17. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
#2: Nem a hálapénzzel van a baj, hanem azzal, ha előre ELVÁRJÁK, és nem adóznak belőle.
2014. dec. 17. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Én a nőgyógyászommal vagyok így, hogy szívesen megköszönném plusz pénzzel, amit értem tett, de ő sem fogad el többet mint a magánrendelése tarifája, pedig ott nincs se kamera, se főnök, és tudja, hogy nav ellenőr sem vagyok. A férjem a fül-orr-gégészével.járt így, ő még a műtétért sem fogadott el plusz pénzt, mert állami kórházban csinálta. Mindketten ugyanazt mondták, mintha összebeszéltek volna. Ha valahol ismerősünk, csaladtagunk stb orvost keres, ajánljuk őket, nekik ez a legnagyobb hála. Tedd te is ezt. Ezenfelül megpróbálhatod atadni borítékban a pénzt, ha elfogadhatja, akkor elfogadja, ha nem, akkor pedig elmondja, hogy náluk ezt nem szokás.
2014. dec. 17. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

# 4


Igaza van a kettesnek és te nem is ugyan arról beszélsz szerintem. Magándoki soha nem vár el hálapénzt, nem is kell neki adni. Tényleg vicces kicsit, hogy mennyire az emberekben maradt ez a csökevényes dolog hogy adjunk pénzt a hálánk jeléül. Közkórházban én is adok, mert tudom, hogy a nővérek/orvosok nagyon alulfizetettek, ezért értékelem ha kedvesek velem a rossz körülmények ellenére.


A magándoki viszont egy szolgáltatás, ott a pénzemért cserébe ő keresi a "kegyeimet".. Azért fizetek hogy minél kevésbé legyen kellemetlen élmény foghúzás/műtét stb. Magándokinak nem adunk hálapénzt csak kifizetjük a számlát és megköszönjük.

2014. dec. 17. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 szamo77db ***** válasza:
100%
Magánrendelésen nincs hálapénz! Pont azért magánrendelő. Az orvos megmondja mikor kiszállsz a székből, hogy mennyi lesz, azt kifizeted és annyi. Még az hiányozna, hogy magánrendelésen is hálapénzt adjon a beteg!
2014. dec. 17. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
50%
Én óva intenélek bármilyen hálapénztől. Nem tudhatod, hogy a rendelőnek ő-e a tulajdonosa, vagy csak egy fogorvos. Mert ha csak alkalmazott, akkor megütheti a bokáját a tulajdonossal szemben, ha be is van kamerázva az egész terület. De ha mégis ő a tulajdonos is egyben, nem fogja érteni a dolgot, hiszen ő csak a munkáját végzi, megfelelő ellenszolgáltatásért. Sajnos az emberek gyakran képtelenek különválasztani a tárgyilagosságot a saját érzelmeiktől. Most pont erről van szó. Ő megpróbál legjobb szakmai és emberi tudása alapján dolgozni, te meg valamilyen oda nem illő érzelmekkel támadnád le.
2014. dec. 17. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Trafó1 ***** válasza:
50%
Hálapénzt semmikép, virág, bonbon stb az mehet.
2014. dec. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

az már benne van az árban :-)


magánfogászat:

-ha időpontom, van percre pontosan behív,

-gyorsan, precízen dolgozik

-profi anyagokat használ, érzéstelenítő 3 s alatt használ

-bármikor mehetek hozzá, időpont nélkül is, régóta ismer


körzeti:

-ha időpontom van, akkor is 2 órát várok, mert olyanokat enged be előttem, akinek nincs időpontja. Ha nekem nincs, be sem hív. A váróteremben olyan gyógyszerbűz van, mint egy gyógyszerraktárban

-benn a számban az elszívó, ő közben telefonál

-gagyi anyagot használ, akkor is ha a drágábbat fizetem

-érzéstelenítő az egész arcom elzsibbad, a fogam ugyanúgy érzékeny


nagyon jól tetted, hogy maszek fogorvoshoz mentél!


semmiképpen ne próbálj meg borítékot csúsztatni a zsebébe, nagyom megsértenéd vele, ez a szoc. időkben volt divat!

2014. dec. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!