Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Önligírozó/lágy erőkkel...

Önligírozó/lágy erőkkel működő fogszabályzónál húzás?

Figyelt kérdés
Eddig úgy tudtam, hogy ennél a készüléktípusnál elkerülhető a foghúzás, mivel az egész fogívet tágítja, az én kezelőorvosom mégis a felső két 4-es eltávolítását is belerakta a kezelési tervembe. Létezik olyan helyzet amikor ezzel a készüléktípussal is szükséges a foghúzás, vagy csak az én fogorvosom nem ért ehhez a típushoz? 20 éve praktizál és magánklinikáról van szó, így egészen furcsa lenne...

2014. dec. 17. 11:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is kihúzták a felső négyeseket, olyan mértékben torlódott a fogsorom és szűk az állkapcsom. Nem minden esetben megoldható foghúzás nélkül sajnos.
2014. dec. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A fogszabályozókhoz nem értek, de biztosan nem engedném kihúzatni egészséges fogamat addig, amíg meg nem győznek arról, hogy ez feltétlenül szükséges.

Hasonló esetben én elmondanám a fogdokimnak, hogy bár nyilván nem szeretnék a munkájába beleszólni, de vannak kétségeim, kérdéseim és ódzkodnék a foghúzástól.


Ha pedig ezzel se győz meg, esetleg érdemes elmenni máshova ugyanezzel, mielőtt belefogsz, mert lehet, hogy más meg nem húzna.

2014. dec. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ennél a típusnál is előfordul,hogy fogat kell húzni.Ez sokmindentől függ, de meggondolandó, két egészséges fog kihúzása.Kérdezz meg másik orvost is aki jártos az önligírozó fogszabályzásban.Nem írtad hány éves vagy.A lányom 10 évesen kapott ilyen készüléket,4 fogát akarták kihúzni de ezzel a készülékkel nem kellett.Egy éve vették le,három évig volt fent.Az eredmény szuper lett!
2014. dec. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A dologhoz hozzátartozik, hogy az alsó állkapcsom rövidebb, mint a felső, így félő, hogy állkapocs műtét is kell, bár nagyon nem szeretném. Illetve a front fogak előredőlnek még pluszban. Arra gondolok, hogy talán így próbálja hátrébb hozni a felső fogívet. Egyébként 25 éves vagyok, gondolom ez is közrejátszik, hogy a csontok már nem alakíthatóak, mint egy 18 év alatti páciensnél.
2014. dec. 17. 20:33
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Akkor neked mélyharapásod is van.

Nekem mélyharapásom volt az alsó fogívem 15miliméterrel volt hátrébb mint az első. Plussz még alul torlódásom is volt meg fekvő helyzetű bölcsességfogak. A megoldás az alsó 4-esek eltávolítása a bölcsességfogak kivésése és grátiszba még egy alsó állkapocsműtét is volt 3 éve tart a kezelésem még 3 hónap és szabadulók.

De így visszagondólva megérte.

2014. dec. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!