Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyibe került nektek összess...

Mennyibe került nektek összességében egy teljes alsó-felső műfogsor, plusz az előtte történő kezelések?

Figyelt kérdés

Természetesen csak átlagot várok, hiszen mindenki egyéni, különböző problémákkal.

Nekem pl. évek óta romlanak a fogaim. Egymást követően kezeltettem, próbálták menteni. De sajnos nem sokat ért. :-( Amit gyökér kezeltek, az max. pár hónapot bírt ki, majd fokozatosan széttöredezett. Nagyjából a fogaim felét eltávolították, úgy 6-7 év alatt.

Sajnos az utóbbi 2 évben, a maradék fogaim szinte mind kilyukadtak, néhány letöredezett. (ezen időszak alatt munkanélküli voltam többnyire, így a rossz anyagi helyzet csak rontott a szájsebészhez járás lehetőségein. TB alapon pedig belefáradtam, hogy több hónapos a várólista, így be sem kerülök a rendelőbe.)

Jelenleg el kéne távolítani a maradék fogaimat / maradék csonkokat. Majd jöhet a teljes műfogsor készítése. Úgy számolom összességében kb. 300.000.- Ft lesz. Reális szerintetek?



2015. jan. 1. 09:10
 1/5 A kérdező kommentje:

Ami még érdekelne evvel kapcsolatban:

Milyen gyakran van probléma a műfogsorral, milyen rendszerességgel kell korrigálni a már kész, viselt műfogsort?

2015. jan. 1. 09:23
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én alsót csináltattam. A húzások ingyen voltak / 4 csonkot kellett kihúzni. A területileg illetékes budafoki /XXII. kerület/ fogászaton kb 2 hét volt, sebgyógyulással együtt. A kivehető protkót /fémvázas-a drágább, erősebb/, 10 nap alatt nyolcvanezerért csinálták. 3 próba volt. Utána kétszer kellett igazítani, mert tört. Most tökéletes. A te kalkulációd kb stimmelhet.
2015. jan. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Sajnos ráérzett az egyik fogam a témára és elkezdett fájni nem sokkal a kérdés kiírása után :-(

(tuti van valamilyen pszichés oka ennek)

2015. jan. 2. 12:15
 4/5 Rozi64 ***** válasza:
300.000 a teljes (also-felső) szanálásra és a teljes (also-felső) fogsor készítésére gondolsz? Mert azért az kedvezöbben is megoldható.
2015. jan. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kiműtötték tegnap este a fájós fogamat. Kértem árajánlatot a pótlásra. Egyik verzió pont 300.000.- a másik 4x 400.000.- :-o Utóbbi a legprofibb jelenleg. (ne kérdezzétek, mire gondolt a doki, mert én inkább a fogfájással voltam elfoglalva, részleteket később megbeszéljük, annyiban maradtunk)
2015. jan. 5. 00:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!