Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogorvosoknak is van kezelt...

A fogorvosoknak is van kezelt foguk? Vagy mind ép nekik?

Figyelt kérdés
2010. febr. 6. 11:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne? Ők is emberek. Ez kb. olyan minthogy a héziorvos is megfázik-e vagy a sebésznek is lehet-e vakbélgyulladása. Persze egy fororvosnál fontos, hogy szép legyen a fogsora, mert az emberek nem szívesen mennek egy ronda fogú, ápolatlan fororvoshou (zsíros hajú fodrászhoz, rágott körmű manikűröshöz stb.) de ez nem jelenti azt, hogy nem lehet tömött foga.
2010. febr. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Van nekik. Az én fogorvosom egy puccos rendelőben dolgozik, és mindenáron amalgám tömésre akart rábeszélni, mert hogy a statisztikák szerint a fehér alatt minden harmadik tönkremegy stb. Egy darabig vitatkoztunk, aztán tamponokkal kitömte a számat mondta tovább, majd a képembe hajolt kitátotta a száját és megmutatta, hogy neki is olyannal van tömve. Heh.
2010. febr. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én fogdokim is mesélte nekem, hogy neki 8 tömött foga van ebből 3 gyökérkezelt. Fiatal korában nem szeretett fogat mosni... Mondom legalább őszinte:D
2010. febr. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából azért tettem fel a kérdést, mert régen nagyon sok gond volt a fogaimmal. Nem igen mostam fogat, köszönhetően annak, hogy a szüleim "mennyire hangoztatták" a fogápolás fontosságát... Egyáltalán nem figyeltek oda rám, az volt az elvük, hogy úgyis mindegy, rossz fogakat örököltem.

14 évesen megjött az eszem, elmentem egyedül fogorvoshoz, azóta nagyon odafigyelek a fogápolásra, semmi gond azóta a fogaimmal, egy bő 2 éves fogszabályozáson is túl vagyok, szépek a fogaim, nem igénytelenek, de azért a 14 év megviselte őket, jó sok kezelésen túl vagyok.

Azóta rájöttem, hogy fogorvos akarok lenni, de annyira, hogy semmi másnak nem tudom elképzelni magam. Szeretnék segíteni a szorongó betegeken, tudom, hogy mi zajlik a fejükben, elvégre én voltam a "másik oldalon" is.

Csak megfordult a fejemben, hogy ciki lenne így fogorvosnak menni... és kicsit bizonytalan vagyok emiatt.

2010. febr. 6. 23:34
 5/7 anonim ***** válasza:
Harmadik vagyok. Dehogy ciki, sőt, szerintem még jobb, mintha életedben egy kezelésen sem estél volna át, mert így legalább pontosan tudod, hogy mit érez a páciens, és majd szívesebben járnak hozzád:)
2010. febr. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi, kicsit megnyugtattál! :)
2010. febr. 9. 21:44
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én fogdokim is mesélte az élményeit, amikor őt kezelték. nagyon féltem, így mindent amit csinált részletesen mondott. "ettől még én is meg szoktam ijedni..." és akkor mondta, hogy igen sok fogát kezelték már, na de nem fiatal már. :))


Nekem jól esett, hogy elmesélte, sőt az külön megnyugtatott, hogy még ő is meg szokott ijedni (ezek szerint nem csak a parázós páciens ijedezik :P)

2010. máj. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!