Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hány tömött/gyökérkezelt/kihúz...

Hány tömött/gyökérkezelt/kihúzott fogad van? Valamint napi hányszor és milyen módszerekkel ápolod a fogad? Légyszi kort és nemet is írjatok.

Figyelt kérdés

Csak kíáncsi lennék, hogy mennyire függ össze a fogápolás a fog egészségével, és mennyiben függ az örökléstől is a fogazat erőssége. Mert nekem most lett elegem, hogy mindig van mit kifúrni, miközben nem egyszer és nem kétszer szoktam fogat mosni naponta.

köszi.

23L


2010. febr. 9. 08:18
 1/7 compactegon ***** válasza:
természetesen összefügg, de ugyanannyira lényeges a genetika. mennyi Ca-ot eszel, hogy mosol fogat (ez sem mindegy) stb.
2010. febr. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez genetika, én is napi kétszer mosok fogat 5 percig mégis romlanak, pedig még csak 20 éves vagyok. Legjobb haverom meg nem is mos minden nap fogat, és hibátlan fogsora van. Ezek után ne mondja senki, h nincs köze a genetikának ehhez.

Amúgy 8 tömött, ebből 2 gyökérkezelt és 1 húzott.

2010. febr. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is napi kétszer mosok fogat.Plusz Elmex gél,fogselyem,szájvíz...4 tömött és kettő gyökérkezelt fogam van.Kihúzott fogam nincs.28 vagyok.

Az Elmex gélt ajánlom!Nagyon jó!:)

2010. febr. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nekem egy van kihúzva és egy tömött. reggel és este szoktam mosni. de viszont sárgának sárgák, pedig nem cigizek és nem kávézok.
2010. febr. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
17:39 vagyok elfelejtettem a kort :)) 19/L
2010. febr. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nagyon erős az összefüggés a fog ápolása és állapota között. Genetikai tényező is van, de az esetek döntő többségében a hanyag szájhigiénia áll a háttérben. Minden étkezés után moss fogat rendesen, én 4-5 ször eszem, ennyiszer is mosok fogat. Neten részletesen megtalálod hogy hogy kell normálisan fogat mosni, azért írom mert az emberek többsége nem tudja. Utána fogselyemmel tisztítsd ki az összes fogközt. Végül szájöblítőt használj, nekem az OralB alkoholmentes verziója vált be. Felkelés után és lefekvés előtt a nyelvet is alaposan meg kell tisztítani (vannak olyan fogkefék amiknek a hátoldalán van nyelvtisztitó). Fél évente járj minőségi fogorvoshoz. Ne dohányozz. Kb ennyi:) Én így kezelem a fogaimat vagy 5 óta, és azóta nincs gond vele. Egyszer-kétszer kellett fogkövet szedni. Ja, valaki már utalt rá, persze fontos az is, hogy egyél olyan dolgokat amik jók a fogazatnak, sajt, tej, mandula különösen. Egyébként kor: 25, nem: férfi. Még régebbről van 2 tömött fogam, kezelt es kihuzott nincsen.
2010. febr. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
23 és lány, minden nap mosok fogat többször(3-4alkalommal) is +szájvizet is használok,elégé érzékenyek a fogaim meg az ínyem is,van 6tömött fogam,2húzott,de ebből az egyik bölcsfog..sajna nekem is elégé sárgák a fogaim de semien fogrém nem segítet rajta,és hogy elmenjek fogdokihoz ahoz kész vagyon kéne.
2010. febr. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!