Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon zavar az az ív a...

Nagyon zavar az az ív a szájpadlásomon (fogszabályzó). Mit tapasztaltatok ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Tegnap tették fel a felső állandó fogszabályzóm. Nyeléskor rettenetesen zavar az ív vagy mi. Már ki is sebesedett a nyelvem, egy kis púp lett rajta ott, ahol az ív van. Akinek ilyen volt, mit tett/tapasztalt? Mikorra szokok hozzá teljesen? És mikor tudok majd harapni meg rendesen enni?

A válaszokat előre is köszi! :) 13/L



2015. febr. 18. 18:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Arra figyelj, hogy mindig legyen kellően nedves a szád, igyál eleget és így kevésbé fogja irritálni a nyelved, nyálkahártyád. Hozzá fogsz szokni, egyszer csak azt fogod észrevenni, hogy már észre sem veszed. :) Ez nálam nagyjából egy hét után következett be.
2015. febr. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Megszokod. Nekem 2hónap után vették ki és akkor meg az volt a fura.
2015. febr. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 és fél évig volt fent.Elõször rettenetes volt, fájt meg minden, de hozzászoktam, te is hozzá fogsz :)) kb.1 hét múlva már észre sem fogod venni, addig pedig egyél óvatosan (inkább levest, pudingot stb.)hogy a nyelveden a seb ne legyen rosszabb.Ja és ne piszkáld, ha hajlamos vagy rá!Én az voltam, folyton bökdöstem a nyelvemmel, de ezzel csak rosszabb lett, nehéz volt megállni, de le kellett szoknom róla.Amúgy, ha nagyon fáj, vehetsz be fájdalomcsillapítót is, de csak ésszel, és sajnos az sem mulasztja el teljesen, ehhez hozzá kell szokni :((

Amúgy viaszt kaptál a dokitól?Esetleg megpróbálhatsz tenni az ívre, bár nekem onnan mindig leesett.De kitartás, a szép mosolyért mindent! :)

Üdv:egy ex-fogszabis (amúgy 15/L)

2015. febr. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!