Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tudnék utólag még ez...

Mit tudnék utólag még ez ellen tenni? (komoly fogkövesedés, fogsárgulás, nagyon ijesztő =[)

Figyelt kérdés

Ma vettem észre sajnos - én hülye, hogy előbb nem -, hogy az alsó fogsorom iszonyúan fogköves (olyan, mintha nagy lepledékek lennének ott, de leszedhetetlen), és olyan sárga kb. mintha cigiznék.

Persze nagyon elszégyeltem magam, mert ez nyílván amiatt van, hogy hónapok óta nem mosok fogat rendszeresen... ezen változtatni fogok már nyílván, de most már sajnos nagyon ijesztő a látvány. Pánikomban alig sikerült tűvel valamelyest lekaparjam a fogkövet, de a fogak sárgassága ellen már nem tudom, mit tehetnék. Nagyon ronda.


Valaki a korholással egyetemben tudna hasznos tanácsokat is adni, hogy hogy tudnám mielőbb normálisan fehérré tenni a fogaim, és levakarni valahogy a maradék fogkövet?!


<21F>



2015. febr. 18. 20:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Magadnak semmiképpen se kapargasd. Menj el a fogorvoshoz, ha magától nem ajánlja fel, akkor szólj, hogy szeretnéd leszedetni.

Nekem a fogorvos azt javasolta, hogy mindenképpen alaposan mossam, ha azt veszem észre, hogy picit vérzik az ínyem, akkor is. (szerinte ugyanis sokan ott rontják el, hogy ha látnak egy pici vért, akkor már inkább elkerülik az íny szélét, így a lepedék ott marad, amitől fogkő lesz, ami tovább ingerli az ínyt, ami még inkább fog vérezni... valahogy így mondta)

2015. febr. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Utolsó: fura tanácsolat ad a fogorvosod. :) Eleve extra puha fogkefével kellene fogat mosni, azzal meg esélytelen, hogy vérzésre bírd az ínyed, amennyiben egészséges. Ha meg vérzik, akkor irány a doki, mert valószínűleg gyulladásban van. Az egészséges íny egy szimpla fogmosástól sosem vérzik.
2015. febr. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Nekem is vérzik amúgy, de most elsősorban az lenne a fontos, hogy más ne undorodjon el tőlem a fogaim miatt, amikor amúgy se cigizek, se kávézok, se kólázok.... se semmi.

És mégis az én fogsorom ronda.


Aki meg bezzeg láncdohányos, azon meg se látszik... =( IGAZSÁGTALANSÁG!!!

2015. febr. 19. 20:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!